Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

Obserwuj wątek

Odp: Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

A. L.
  • A. L.

  • Posty: 37
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam!

Na moim blogu znajdziecie fajne i proste przepisy.
Wszystkie były wykonane i potwierdzam ich pyszny smak!

http://wszystkookulinariach.blogspot.com

ZAPRASZAM SERDECZNIE!
CODZIENNIE NOWE PRZEPISY :-)

Odp: Odp: Odp: Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Pyza napisał(a):

Misiu, piszesz, że proponujesz...przyrządzałaś kozinę czy po prostu tak byś się do niej zabrała gdybyś ją miała? Wybacz, że się dopytuję, ale chciałabym wiedzieć

przyrządzałam....i była super
Tak własnie przyrządzałam i mięso kozy i kozła....oraz koźlęcia.....oczywiście dłuzej się piekło mięso ze starszych sztuk

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 sty 2011 19:30 przez misia14)

Odp: Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Mięso z kozy przyrządzałem kilka razy. W miarę smaczna jest młoda kózka, starsze sztuki i kozły są niesmaczne (no chyba że ktoś lubi). Do koźliny pasują przepisy na baraninę i dziczyznę. W drugim przypadku należy tylko ograniczyć lub w ogóle nie stosować jałowca,

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 sty 2011 16:44 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Misiu, piszesz, że proponujesz...przyrządzałaś kozinę czy po prostu tak byś się do niej zabrała gdybyś ją miała? Wybacz, że się dopytuję, ale chciałabym wiedzieć

Odp: Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ja proponuje mięso natrzec przyprawami takimi jak się lubi czosnek,sól, papryka,pieprz grubo mielony, cos z ziól np majeranek i koniecznie potłuczony jałowiec i sporo czerwonego wina....trzymać to mięso co najmniej 24 godziny.....piec np w rekawie podobnie jak wołowine...choc to zalezy od wieku kozy....powinna wyjśc pyszna nie sucha pieczeń

Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Koleżanka zwróciła się do mnie po radę bo ma do wykorzystania udziec z kozy - ja pomóc nie umiem ponieważ nigdy w życiu nie przyrządzałam koziny, chyba nawet nigdy jej nie jadłam....

Może ktoś miał z tym mięsem do czynienia i mógłby podpowiedzieć jak się do tego udźca zabrać - jak i czym przyprawić? ile piec?

Będę wdzięczna za wszystkie rady i sugestie.

Odpowiedz na/ edytuj Udzieć z kozy - jak przyrządzić? pilne!!!