Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Filetowa to capsicum annuum - przybiera różne barwy. Mam jeszcze żółtą. Reszta jest w fazie wzrostu.

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Piękne są! Co do za odmiana w fiolecie?

pacpaw napisał(a):

Może to nie zioła ale tez uprawiane na balkonie. Dają dużo frajdy - papryczki:

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
pacpaw napisał(a):

Może to nie zioła ale tez uprawiane na balkonie. Dają dużo frajdy - papryczki:

Fajnie mieć takie plony na balkonie

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Może to nie zioła ale tez uprawiane na balkonie. Dają dużo frajdy - papryczki:
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
pacpaw napisał(a):

edytaha napisał(a):


Mam nadzieję, że troszkę pomogłam


No pewnie
Testowo poucinałem wierzchołki w cząbrze, majeranku i oregano. Sprawdzę czy zachowają się podobnie jak bazylia.


Wyniki testu:
oregano rośnie jak szalone z korzenie także rośliny polecam wycinać całe przy ziemi
cząber można ciąć wyżej, rozrośnie się jak bazylia
melisa podobnie jak bazylia, dodatkowo rośnie z korzeni
majeranek - raczej przy ziemi

Odp: Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Dzięki za radę Edyto, jeszcze dzisiaj ją przesadzę, nie chciałbym żeby biednej lawendzie coś się stało! Musiałem zapomnieć o tych właściwościach mięty o których pisaliście wcześniej

Podobno istnieje 600 gatunków mięty i sporo z nich to właśnie takie gatunki o podkręconym aromacie - banan, czoko, ananas itp. Bardziej chyba jako ciekawostka ale fajnie może smakować taka bananowa mięta w drinku albo w sałatce

Te kwiaty które wkleiłaś super, wąchałbym cały dzień Tylko, że nie mam ręki do kwiatów - zajmuje się u nas nimi moja druga połówka, jednego miałem to przelałem i musiałem go reanimować = wyciskać z niego wodę jak z gąbki No ale przeżył i ma się dobrze - to ten czerwony w prawej skrzynce

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
kołczu napisał(a):

Pochwalę się trochę rozrośniętym mini ogródkiem Do stadka dołączyła druga odmiana mięty, lawenda i stewia (prezent od Zozolka) Jest też pestka awokado, ale coś się ociąga z puszczaniem korzeni nicpoń.

W sklepie były też zabawne odmiany mięty - mięta bananowa albo czekoladowa, szczególnie ta pierwsza mocno pachniała bananem, macie doświadczenie z takimi odmianami? Skąd się biorą takie cuda wianki?

Piękny (tfu, na psa urok) zielnik
Śmieszne te nowe odmiany miety, chyba jakieś mutanty? Ja dostałam sadzonkę mięty marokańskiej, pachnie zupełnie inaczej niż pieprzowa, a moja koleżanka twierdzi, że dla niej śmierdzi cebulą
Z roślinami o zapachu czekolady spotkałam się już, ale to były kwiaty, piękne
Tutaj możesz obejrzeć jakie są urocze, ale niestety nie powąchasz
http://www.bilscy.info/nachylek---kosmos-czekoladowy-

Robercie, na forum już było chyba pisane o "chamstwie" mięty, uważam, że nie powinienieś czekać z rozsadzeniem. Później, jak korzenie mięty splączą się z lawendą, to będzie ciężko i lawenda na 100% ucierpi. Powodzenia!

zmieniono 1 raz (ostatnio 08 lip 2013 18:28 przez edytaha)

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Dzięki za info, też właśnie czytałem, że mięta lubi się rozrastać "na chama" że tak powiem Tylko już po fakcie się dowiedziałem, teraz dzieli doniczkę z lawendą. Nie będę na razie kombinował, poczekam na rozwój wypadków.

Aneta131 napisał(a):

Uprawa ziół w mieszkaniu jest prosta ja swoje trzymam teraz na balkonie. Mięta powinna rosnąć osobno bo się mocno rozrasta. Można je sadzić w doniczce razem tylko musisz zachować większy odstęp. Ja mam kilka odmian tymianku bazylii oregano mam koperek i rukolę no i miętę. Świeże zioła są najlepsze. Tak uważam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Dzięki Pierwsze koty za płoty, pierwsze swoje ziółka w doniczkach, teraz będzie tylko lepiej No i udało mi się położyć w końcu łapy na solidnej porcji spirytusu i zabieram się za nalewki powoli - jedna z nich będzie cytryna + bazylia na cześć moich ulubionych lodów z ulubionej lodziarni

2milutka napisał(a):

No i proszę jakie masz cudo na balkonie o takich odmianach mięty jeszcze nie słyszałam ja mam zwykłą i bardzo sobie chwalę a avocado nie tak prędko puści korzenie trzeba czasuuuu

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Aneta131
  • Aneta131

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Uprawa ziół w mieszkaniu jest prosta ja swoje trzymam teraz na balkonie. Mięta powinna rosnąć osobno bo się mocno rozrasta. Można je sadzić w doniczce razem tylko musisz zachować większy odstęp. Ja mam kilka odmian tymianku bazylii oregano mam koperek i rukolę no i miętę. Świeże zioła są najlepsze. Tak uważam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odpowiedz na/ edytuj Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku