Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Obserwuj wątek

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
W ubiegłym roku zaszalałam i nakupiłam przeróżnych sadzonek na Placu Szembeka. Niestety, nie rozrosły się jak te marketowe. A do końca zmarniały, kiedy zaczęto ocieplać nasz blok. Na fotkach zioła zaraz po posadzeniu. Oprócz mięty, bo ta już miała kilka lat.
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
Jaki piękny ogródek Edytko, często podlewasz, i czymś nawozisz?

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Każdego roku wysadzam zioła do skrzynek na parapecie lub balkonie. Wypróbowałam już zarówno opcję samodzielnego wysiewu, jak i kupowania sadzonek. Na podstawie moich doświadczeń mogę powiedzieć tak: siać najlepiej tylko pietruszkę naciową, bo nie lubi przesadzania, natomiast całą resztę ziół kupuję w markecie (w sieciówce na literę "L") w doniczkach. Sadzonki kupione na targu lub sklepie ogrodniczym mają tą wadę, że są pojedynczymi roślinkami, natomiast te marketowe są posiane gęsto i przesadzone do skrzynki pięknie się rozrastają. Na fotce mój ogródek ziołowy z przed chyba trzech lat, kiedy miałam do dyspozycji jedynie parapet kuchenny. Tylko miętę posadziłam oddzielnie w doniczce.
Oczywiście skrzynki cały rok na okrągło stoją na zewnętrznym parapecie
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 27 lut 2013 17:52 przez edytaha)

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

mala-madzia
Ja również zamierzam zająć sie taką uprawą, a na pewno spróbowac, ponieważ właśnie mam za sobą przeprowadzkę z domku z ogródkiem i działką do mieszkania i brak "swoich" warzyw, owocow, ziół doskwiera dlatego tyle ile zdołam bedę próbować hodować na parapecie choć jest niewielki niestety. Nasiona już częściowo zakupiłam Z tego co juz się rozgladałam to na allegro można kupic nawet takie mini szklarnie do upraw w mieszkaniu! Wiem, że można tam też kupić przeróżniste doniczki do sadzonek a także ziemię nawożoną bądź też nie. Są takie specjalne doniczki do ziół specjalnie przeznaczone, które są piętrowo ułożone z takim jakby lejkiem na wodę - bardzo praktyczne, bo można je zawiesić;-)

Ps. Świetny pomysł z takim tematem na forum hehe sama chciałam taki utworzyć;-)

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Też się podpinam
Zasadziłam ziarenka i na razie nie dają znaku życia
Google mi podpowiadał, żeby kupować sadzonki, a nie ziarenka bo za dużo roboty.

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
kołczu napisał(a):

Moi drodzy,

Od kwietnia przeprowadzam się i będę miał trochę więcej miejsca dla siebie, w związku z tym pomyślałem o uprawie skromnego ziołowego, doniczkowego ogródka.

W związku z tym moje pytanie, zanim ruszę do googla na poszukiwania warto zasięgnąć języka u doświadczonych zielarek i zielarzy, może tacy tu są? Może ktoś ma już doświadczenie w uprawie swoich ziół? Jak trudne są początki? Dużo miejsca potrzeba? Opłaca się czy lepiej pozostać przy jednorazówkach z marketu?

Proszę, pomóżcie!

Więc i ja się podepnę pod pytanie. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem założenia takowego "ogródka"

Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Moi drodzy,

Od kwietnia przeprowadzam się i będę miał trochę więcej miejsca dla siebie, w związku z tym pomyślałem o uprawie skromnego ziołowego, doniczkowego ogródka.

W związku z tym moje pytanie, zanim ruszę do googla na poszukiwania warto zasięgnąć języka u doświadczonych zielarek i zielarzy, może tacy tu są? Może ktoś ma już doświadczenie w uprawie swoich ziół? Jak trudne są początki? Dużo miejsca potrzeba? Opłaca się czy lepiej pozostać przy jednorazówkach z marketu?

Proszę, pomóżcie!

zmieniono 1 raz (ostatnio 20 mar 2013 10:47 przez zozolek)

Odpowiedz na/ edytuj Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku