Urodzinowe menu :)

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Urodzinowe menu :)

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
dziękuję, dizękuję jak najbardziej pomogłeś! wykorzystam pomysły na pewno, szczególnie z tą sałatką i zupkę i śniadanko, dziękuję.

Odp: Urodzinowe menu :)

davilex
  • davilex

  • Posty: 1
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Cześć
Co do prezentu to ci nic nie doradzę. Sama wiesz co twoja mama lubi.
Na śniadanie proponuję Bułki z jajkami
Bułki upiecz do środka wbij jajko i niech się zetnie - jest dobre konkretne i tanie
Obiad - Zupa krem pomidorowa lub zobacz mój przepis na zapiekaną zupkę cebulową z serem i z grzankami.
Drugie danie- może być karkówka na słodko
karkówkę nacierasz marynatą na noc
rano zalewasz zalewą i pieczesz 1h
Sałatka owocowa z różnych owoców
Proponuję podać w miszeczce z ananasa, czyli po prostu ananasa na pół
wyciągasz miąższ i miska gotowa
Deser Jakiś lekki torcik podany na waflu z kulką samodzielnie zrobionego loda śmietankowego lub jakiegośtam zależy jaki tort
Kolacja zapiekane pierogi ze szpinakiem w sosie serowym
Mam nadzieję że pomogłem
Pozdrowienia i wszystkiego najlepszego dla mamy

Smacznego

Urodzinowe menu :)

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
Witaam! od razu podziękuję za zainteresowanie wątkiem chciałam się zwrócić do was, kochani, bo mam problema A mianowicie chodzi o to, że moja mama urodzinki obchodzi 16 sierpnia. (kończy 45 lat jakby wiedziała, że to tutaj piszę, to by mnie pewnie zabiła. No więc już nie żyję ). I teraz pojawia się pytanie: co dać na prezent? miał być blender, ale postanowiłam wygrać go, jeszcze nie wiem jak hihi. Ale zanim dojdzie paczką... No i zanim go wygram dobra, pewnie pomyślicie co ma wspólnego blender z tytułem wątku? Otóż chciałam się zapytać, co Wy najczęściej dajecie swoim mamom na prezent? co proponujecie? Noo i teraz schodzimy do sedna, bo pomyślałam sobie, że skoro coraz częściej to ja jestem główna kucharką w domu i pichcę wszystko-od sniadania do kolacji, a mama jest z tego zadowolona, bo po pierwsze- nie musi "się z tym męczyć", a po drugie ja robię zdrowe i dość smaczne dania. No więc zwracam się do Was z prośbą, abyście podsunęły mi jakieś pomysły na urodzinowe menu. No wiecie, jakieś Wasze przepisy na urodziny itp. Tylko bez przesaady coś prostego i dość taniego no i niezbyt ciężkostrawnego. Np. śniadanie- placuszki z serka wiejskego, obiad- zupa z moreli +roladki, deser-tort, kolacja-racuszki itp. Moja mama lubi większośc rzeczy, więc nie ma większgo problemu i nie ma żadnych przeciwskazań do jakichś dań(a przynajmniej nie stwierdzono). Z góry dzieęęęęękujeeeeemyyy

Odpowiedz na/ edytuj Urodzinowe menu :)