Warzywa na grilla

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Warzywa na grilla

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Po zdjęciu z grilla można na jeszcze gorącą kukurydzę położyć kawałki masła Rozpuści się ono na kukurydzy i nada jej pysznego aromatu Kurcze, aż mi się zachciało takiej kukurydzy Mniam

Odp: Warzywa na grilla

efu7
  • efu7

  • Posty: 15
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Na grilla najlepiej nadają się pieczarki, bakłażany, cukinie, ziemniaki, kukurydza, cebula, papryka. Paprykę, pieczarki i cebule można nafaszerować mięsem. Kukurydzy nie trzeba jakoś specjalnie przygotowywać, po prostu się kładzie na grill i obraca po przypieczeniu na drugą (trzecią, czwartą...) stronę.

Jeśli chodzi o bataty, to one są specyficzne - niby to takie ziemniaki, ale bardzo słodkie. Dobrze pasują do nich ostrzejsze przyprawy, pieprz, chili, ale też przyprawy orientalne, jak kumin czy kolendra. Można je pokroić na ćwiartki i tak ugrillowane podać z jakimś wyrazistym sosem.

A warzywa grilluje się tak samo, jak się je smaży czy piecze - aż będą miękkie

Warzywa na grilla

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kukurydzę trzeba jakoś przygotować czy po prostu się wrzuca na grilla?
Macie jakiś sprawdzony sposób na doprawienie batatów? Próbowałam je grillować z zeszłym roku, smakowały jak niedobra marchew... Ale chcę im dać jeszcze szansę.

Odp: Warzywa na grilla

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Jest całkiem sporo warzyw, które można grillować. Oprócz cukinii, którą wymieniłeś można na grilla dać np. ziemniaki, pomidory, marchew, kukurydzę, bakłażana. Warzywa typu marchew i ziemniaki można wcześniej lekko obgotować ( muszą być jeszcze twarde nie mogą być miękkie).

Warzywa na grilla

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Żona uparła się, że w tym roku będziemy na grilla dawać też warzywa. Pojęcia nie mam po co, ale dla niej wszystko Problem w tym, że ja wiem tylko o cukinii, którą można dawać na grilla. Jakie jeszcze warzywa można grillować? Jak długo muszą one być na grillu, żeby były smaczne?

Odpowiedz na/ edytuj Warzywa na grilla