wasz ulubiony film związany posrednio lub bezpośrednio z kuchnią...

Obserwuj wątek

Odp: ulubiony film - L

Ankha
  • Ankha

  • Posty: 46
  • Przepisy: 120
  • Artykuły: 0
Czy ktoś już proponował "Rodzinę Soprano"? Co prawda serial nie film,ale było tam wiele scen związanych z kuchnią

Odp: ulubiony film

pszczolkaanulka
ostatnio widziałam świetny film z kuchnią w jednej z głównych ról, ale z kuchnią na którą patrzy się z przymrużeniem oka tak jak i na życie głównego bohatera, właściciela restauracji - Soul Kitchen.

Świetny film o kuchni to też "Skrzydełko czy nóżka"

Odp: ulubiony film - L

nie będę oryginalna ale Ratatuj. Była to jedna z niewielu animacji jakie zrobiły na mnie wrażenie. Jeśli chodzi o fabułę to Julie i Julia ale to ze względu na uwielbienie Meryl Streep

Odp: ulubiony film - L

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Uczta Babette to chyba najlepszy przykład filmu z gotowaniem w roli głównej, niektóre sceny są hipnotyzujące, cały ceremoniał - wydaje mi się, że doskonale oddaje rolę kuchni dla europejczyka.

Poza tym bardzo lubię zwracać uwagę na sceny niby bez znaczenia dla całego filmu - np. gotowanie sosu w Ojcu Chrzestnym, sam próbowałem potem; posiłki w każdym filmie u Scorsese,

Odp: ulubiony film - L

biedactwo

Odp: ulubiony film - L

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
"Ratatuj "to zabawna opowieść o szczurku Remym, który obdarzony niezwykłym talentem kulinarnym pragnie zostać szefem kuchni. Tyle że jako szczur jest w każdej kuchni istotą najmniej pożądaną.

Odp: ulubiony film - L

kikimora666
Uwielbiam film "Czekolada", jest genialny, specyficzny, magiczny i trochę bajkowy, ale (jak już tutaj pisano) nie dla dzieci.
A taki dla dzieci: "Charlie i fabryka czekolady"...

Odp: ulubiony film - L

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Fajna była scena w "Uprowadzeniu Agaty", kiedy ojciec Cygana (zresztą Marek Piwowski) proponował obiad dopiero co poznanej kobiecie (chyba tez w barze mlecznym), bo jej zabrakło na jego zakup.

I to było chyba najbardziej romantyczne zaproszenie na obiad jakie widziałam w filmach do tej pory

Odp: ulubiony film - L

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Scena jedzenia łyżkami na łańcuchach na pewno pojawiła się w Misiu - młody Piotr Pręgowski udając że idzie zjeść w Victorii w rzeczywistości pobiegł do baru mlecznego i tam się biedak nie najadł, bo mu większy sąsiad wyrwał łyżkę

hehe i ten fajne tekst kelnerki "Z dżymem są puree"

Odp: ulubiony film - L

Odgrzebuję ten wątek z okazji zbliżających się Oskarów. Przypomniał mi się jeszcze jedna scena kultowa dotycząca jedzenia: w filmie Barei w barze mlecznym z łyzkami na łańcuchu i miskami przykręconymi na śruby do stołu tylko nie pamiętam w którym to było filmie. Podawali tam chyba kaszę, na sypko

Odpowiedz na/ edytuj wasz ulubiony film związany posrednio lub bezpośrednio z kuchnią...