wasze ulubione przyprawy

Obserwuj wątek

Odp: wasze ulubione przyprawy

A jeszcze chciałam wam pokazać moje nowe trofeum. To moje prywatne zdanie, żadna tam reklama: Vegeta Natur - Podravki - bez żadnych polepszaczy, glutaminianów i innych dziwnych substancji, po prostu suszone warzywa i sól.
Polecam.
obrazek

Odp: wasze ulubione przyprawy

Czubryca (czubrica) jest popularna w kuchni bułgarskiej. Bardzo pasuje do wszystkich strączkowych - cieciorki, fasoli. Ale robiłam też kurczaka z czubrycą (jak jeszcze jadałam mięso) i wychodził bardzo fajnie. Czubryca jest w postaci zielonej i czerwonej, ja stosowałam głównie zieloną. czubryca ma chyba związek z cząbrem górskim, ale sprzedawana jest głównie w formie sproszkowanej. Ten sam producent Dar Natury też to ma.

Odp: wasze ulubione przyprawy

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Oki dzięki za info

O czubrycy nie słyszałam,nie znam nawet aż wstyd sie przyznać hihi ^^

Odp: wasze ulubione przyprawy

Ona bywa w różnych eko sklepach w internecie i w stoiskach ekologicznych. Producent: Dar Natury.

I jeszcze innym ciekawym moim odkryciem jest czubryca

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 lip 2011 13:52 przez Tit)

Odp: Podlaska przyprawa dla wegetarian

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Tit napisał(a):

Podaję skład: kminek, koper włoski, czarnuszka, kozieradka, gorczyca czarna, kolendra.
Bardzo oryginalne i zacne połączenie.

Tak kiedyś robiłam z czarnuszką wątróbke z przepisu innego użytkownika oczywiście.I powiem że jest naprawde super i jaki aromat sie roznosi ,nikt by nie pomyślał nawet że ja wątróbkę smażę hihi
Tak w ogóle to ja lubie bazylię,czosnek,tymianek,lubczyk i wiele innych
A gdzie dostanę taką przyprawę Tit ? W markecie czy też bądż gdzieś indziej

Odp: wasze ulubione przyprawy

Dark Chocolate
O, w takim razie koniecznie muszę wypróbować

Podlaska przyprawa dla wegetarian

Podaję skład: kminek, koper włoski, czarnuszka, kozieradka, gorczyca czarna, kolendra.
Bardzo oryginalne i zacne połączenie.

Odp: wasze ulubione przyprawy

A ja falami eksperymentuję z różnymi przyprawami, z początku sypię jakiegoś nowego wynalazku za dużo, po jakimś czasie dochodzę do tego jak stosować i wtedy włączam do mojego repertuaru. Ostatnio odkryłam czarnuszkę nie tylko jako dodatek do twarogu. Czarnuszka fajnie się nadaje np. do duszonej kapustki. A moim odkryciem mieszankowym jest Podlaska przyprawa dla wegetarian, którą można dostać na różnych kramach ze zdrową i ekożywnością. Polecam nie tylko wegetarianom. Wygląda tak:
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 27 cze 2011 13:47 przez Tit)

Odp: wasze ulubione przyprawy

Dark Chocolate
Ja prawie do wszystkiego dodaję zioła prowansalskie. Jeśli chodzi o świeże zioła, to kocham bazylię!

Odp: wasze ulubione przyprawy

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
A ja jakiś czas temu odkryłam pieprz cytrynowy - zamiast soli i pieprzu sypię teraz cytrynowy np. do pomidorów albo kanapek. Moja siostra i mama nie mogą za to znieść smaku tego pieprzu

Odpowiedz na/ edytuj wasze ulubione przyprawy