Wigilia

Obserwuj wątek

Odp: Wigilia

etap obrażania się na wigilie mam za sobą, w zeszłym roku robiłam wigilie u siebie
byli moi rodzice i teściowie to dopiero magia
a tak poważnie dzieci lubią święta i trzeba je robić dla nich dopóki nie dorosną...

Odp: Wigilia

malgorzata
Eh ludki, ludki... Jak mieszkalam w Polsce tak samo mialam, jak ty, Annajot....
Ale jak sie tego nie ma normalnie, to sie zaczyna tesknic...
I tutaj w Niemcach, pielegnuje te polska tradycje wigilijna. Dla siebie i dla rodziny.
Mimo wszystko milo jest wyczekiwac pierwszej gwiazdki, zasiasc do pieknie nakrytego stolu ( na godzine przed wigilia latam po wsi i szukam siana!), podzielic sie oplatkiem ( tym polskim) z rodzina, a wieczorem, po prezentach wyjsc - jezeli juz nie na pasterke - to chociaz na spacer....
Milsza jest taka wigilia, niz kotlety mielone z ogorkiem i szal prezentow - czyli typowa niemiecka wiglia.

Odp: Wigilia

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
na zdjeciu niewiele widac

Odp: Wigilia

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
to Ty prawdziwa anarchistka jestes :-)
a na zdjeciu nie wygladzasz

Odp: Wigilia

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
ja sie nie nazeram do granic wytrzymalosci, nie spiewam koled, nie skladam wszystkim zyczen, nie pije wodki i nie chodze na pasterke, zeby patrzec co kto ubral
moze przez to zazwyczaj nie czuje "magii" swiat ?
przed wigilia siedze sobie przed komputerem i nie kszatam sie w kuchni, nie wypatruje "pierwszej gwiazdki", po prostu jak nastaje czas ide odbebnic cala "szopke" z rodzicami i bratem (zjesc co trza, otworzyc prezent, ucieszyc sie z niego) po czym wracam do komputera

Odp: Wigilia

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
haha ... za prezydenture to ja podziękuję ...jestem raczej lewicującym anarchistą ... ale wracając do tematu to żarełko wigilijne jest ok ... tyle że ja je robię przez cały rok aż czasami mi mówią że odbieram magię świąt tym faktem ... a co mi tam...

Odp: Wigilia

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
anyway, bywa i miło, a akty hipokryzji przeplatane słodkim nieróbstwem bywają naprawdę miłe
żeby nie było, że my tu jaka sekta, bo nam serwis zamkną ;p ;p ;p

Odp: Wigilia

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
z ust mi wyjąłeś
sama polska smutna prawda

Odp: Wigilia

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
heheheh... racja racja

Odp: Wigilia

jarek-energy
kurcze chef powinieneś byc prezydentem , popieram na 100% całą Twoja wypowiedź

Odpowiedz na/ edytuj Wigilia