wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)

Obserwuj wątek

Odp: wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hej! Pokrojenie i ubicie wołowiny jest ok, możesz też z rozbitej wołowiny przygotować zrazy (kroisz ją tedy na nieco większe kawałki). przepis znajdziesz na gotujmy.pl

Odp: wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)

zuzankooowa
Jeśli chodzi o dobrą wołowinkę (najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, ja na przykład zaopatruję się w mięsko z ubojni Cezan z Raciąża) to robijanie jej na cieknie plasterki jest dobrym wyjściem i koniecznie trzeba pamietać, zeby nie solić wołowiny! Można posypać pieprzem, ale solimy dopiero na końcu!

Odp: wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)

elik
  • elik

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wołowiny na szybko nie zrobisz nie mówię o stekach. Jeśli chcesz żeby szybciej była miękka np bitki w sosie lub coś w rodzaju gulaszu , pokrój ja w plastry i porządnie rozbij . To spowoduje ze rozerwiesz białko i szybciej na patelni miękka będzie . A najlepiej kup sobie porządny garnek szybkowar lub parowar . Ja jak spieszę się wyciągam swojego philipiaka i obiad pyszniutki w parę chwil jest.

wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)

legwan8
  • legwan8

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hej
Ostatnio pierwszy raz zdecydowałem się zrobić wołowinę miałem mięso z łopatki.Czytałem sporo przepisów z których większość wymagała olbrzymiej ilości czasu, duszenia się mięsa z warzywami i winem.Ponieważ musiałem coś wszamać na szybko zdecydowałem się na sposób chiński jednak na patelni ponieważ nie mam woka.Niestety wyszła niejadalna, twarda jak podeszwa od buta .Może znacie jakieś fajne przepisy na to mięsko ?

Odpowiedz na/ edytuj wołowina jak zrobić żeby była jadalna? :)