Zakalcowate pączki

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Zakalcowate pączki

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mieliście rację Przy niższej temperaturze oleju i dodawaniu ziemniaków pączki świetnie się usmażyły. Ani jeden nie strzelił. Każdy się dosmażył i nie było ani jednego odrzutu

Odp: Odp: Odp: Zakalcowate pączki

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Spróbuję jeszcze raz. Zmniejszę temperaturę i raz na jakiś czas dorzucę surowego ziemniaka. Może tym razem mi wyjdą.

Odp: Odp: Zakalcowate pączki

biedroneczki
mocsłodkości napisał(a):

robaczek napisał(a):

Robiłam we środę pączki. Pięknie wyrosły, były lekkie i puszyste. Po usmażeniu i przerwaniu paczka ukazał się surowy środek choć pączek był rumiany z każdej strony. Miałam tak z prawie połową pączków Aż się popłakałam. Co zrobiłam źle? Jak poprawić to co sknociłam?


Podejrzewam, że olej do smażenia był zbyt mocno nagrzany. Pączki usmażyły się z zewnątrz, ale wewnątrz były surowe. Musisz kontrolować temperaturę. Możesz dodać np. surowe ziemniaki pokrojone grubiej niż na frytki. 


Moja babcia jak smażyła pączki to dodawała do oleju ziemniaki Ja też tego próbowała, ale z marnym skutkiem Musiałam testować ustawienia pokrętła kuchenki i oznaczyłam miejsce idealne do smażenia Teraz rozgrzewam olej na tej wysokości i paczki smażą się  idealnie

Odp: Zakalcowate pączki

mocsłodkości
robaczek napisał(a):

Robiłam we środę pączki. Pięknie wyrosły, były lekkie i puszyste. Po usmażeniu i przerwaniu paczka ukazał się surowy środek choć pączek był rumiany z każdej strony. Miałam tak z prawie połową pączków Aż się popłakałam. Co zrobiłam źle? Jak poprawić to co sknociłam?


Podejrzewam, że olej do smażenia był zbyt mocno nagrzany. Pączki usmażyły się z zewnątrz, ale wewnątrz były surowe. Musisz kontrolować temperaturę. Możesz dodać np. surowe ziemniaki pokrojone grubiej niż na frytki. 

Zakalcowate pączki

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Robiłam we środę pączki. Pięknie wyrosły, były lekkie i puszyste. Po usmażeniu i przerwaniu paczka ukazał się surowy środek choć pączek był rumiany z każdej strony. Miałam tak z prawie połową pączków Aż się popłakałam. Co zrobiłam źle? Jak poprawić to co sknociłam?

Odpowiedz na/ edytuj Zakalcowate pączki