zdjęcia przy przepisach

Obserwuj wątek

Odp: zdjęcia przy przepisach

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
btw, sama robie zdjęcia, mam galerie w internecie... i nie byłoby miło, jakbym gdzieś zobaczyła moje zdjęcie podpisane nie moim imiemiem i nazwiskiem!
to nic innego, jak kradzież.

Odp: zdjęcia przy przepisach

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
ok, ale to, ze można sobie kopiować znaczną część zdjęć z internetu wcale nie oznacza, że można je sobie przywłaszczać i wrzucać do przepisów jako własne... wg mnie to łamanie praw autorskich. skoro już ktoś używa takich zdjęć, powinien napisać też, kto jest autorem (tak jak chef)

Odp: zdjęcia przy przepisach

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
fakt ...że wiele fotek wstawianych przez nas jest z internetu ... ale zdjęcia te dając się kopiować nie mają tzw. autoryzacji ...czyli można się nimi posługiwać ... zaś co do zdjęć przy dodawanych przepisach to widnieje tam klauzula mówiąca o tym że przepis i fotka są nasze .... tak dla przykładu fotki przy moich przepisach są podpisane nazwiskiem autora(fotografa) ... co nie zmiania faktu że prezentowane na nich dania są mojego autorstwa a za sesję zdjęciową fotograf odebrał zapłatę , a prawa autorskie dań są moje

Odp: zdjęcia przy przepisach

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
No wlaśnie jak dla mnie dużo zdjęć wygląda na takie ściągnięte z internetu...
Też bym czegoś takiego nie zrobiła, bo moje potrawy wygladają dużo lepiej i smaczniej
Jeśli chodzi o zdjęcia to chyba trudno stwierdzić, czy są ściągnięte, czy nie...

Odp: zdjęcia przy przepisach

jarek-energy
kur...cze dla mnie to oszustwo , to do chollery mogę sbie kopiowac od innych?...bylo by mnie wstyd...sam dla siebie czegoś takiego nie zrobię nigdy...dla mnie to gów..o po prostu...zawsze wysyłam fotke tuż przed jedzokiem

Odp: zdjęcia przy przepisach

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
no i wlasnie skumalam o co Ci chodzi
zdjecia moim zdaniem powinny byc autorstwa tego, ktory dodal zdjecie, a mi tez sie wydaje ze grom potraw ma zdjecia po prostu z netu...
dobry, jak to jest a jak powinno byc?

Odp: zdjęcia przy przepisach

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
nie musza, jak autor sam nie doda zdjecia przy dodawaniu przepisu, kazdy moze dodac zdjecie potrawy, od niedawna tak funkcja jest,
a do jakich zdjec masz watpliwosci? ja juz kilka dodalam nie do swoich przepisow, ale one przechodza kontrole jak przepisy...

zdjęcia przy przepisach

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Czy zdjęcia przy przepisach muszą być autorstwa osoby, która dany przepis zamieściła?
Tak mi się wydaje, a co do niektórych zdjęć mam pewne wątpliwości...

Odpowiedz na/ edytuj zdjęcia przy przepisach