Żeby przyprawy nie traciły smaku

Obserwuj wątek

Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
junette napisał(a):

Jak gotuję zupę to przyprawy typu ziele angielskie, liść laurowy, kminek, majeranek, pieprz granulowany dodaję 10-15 min przed końcem gotowania.
Dlaczego? Już tłumaczę: przyprawy dodane na początku gotowania tracą smak i właściwości, po prostu wygotowują się i ulatują wraz z parą.
Sceptycznie podchodziłam z początku do tej porady (a znam ją ze szkoły) ale postanowiłam wypróbować ugotowałam dwie zupy z identycznym składem. Tyle że w jednej dałam przyprawy jeszcze przed dodaniem warzyw a w drugiej po podaniu warzyw tak 10-15 min przed końcem gotowania. I ku mojemu zaskoczeniu ta porada okazała się prawdą! Polecam wypróbować ten sposób tym którzy dodają przyprawy na początku.

Dziękuję za podpowiedź, zawsze przyprawy dodawałam od razu. Spróbuję Twojej metody!

Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

EkoMiodek
  • EkoMiodek

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zacząłem już jakiś czas stosować te metodę i rzeczywiście działa. Od tamtej pory nie wrzucam przypraw na samym początku.

Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

caroline1983
Do przechowywania przypraw używam małych słoiczków. A do pieprzu słoiczka z młynkiem bo najaromatyczniejszy jest pieprz świazomielony.

Odp: Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

junette
  • junette

  • Posty: 134
  • Przepisy: 54
  • Artykuły: 1
ale ty pusta jesteś

Odp: Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

Ines
  • Ines

  • Posty: 87
  • Przepisy: 49
  • Artykuły: 1
margolbn napisał(a):

ja zawsze przyprawy dodaje na końcu. Ugotuje zupe i wsypuję na rękę przyprawy. Przyprawy popijam zupą I wtedy wszystko ma smak


Jak można przyprawy popijać zupą


zmieniono 1 raz (ostatnio 15 cze 2010 20:55 przez Ines)

Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

Ines
  • Ines

  • Posty: 87
  • Przepisy: 49
  • Artykuły: 1
Wszystko dodaje się na końcu,lepiej smakuje.Chociaż,co do mięsa typu kurczak używam tylko pieprzu i soli

Odp: Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

Babciagramolka
margolbn napisał(a):

ja zawsze przyprawy dodaje na końcu. Ugotuje zupe i wsypuję na rękę przyprawy. Przyprawy popijam zupą I wtedy wszystko ma smak


Wypisujesz bzdury . Bawi Cię to ?

Odp: Żeby przyprawy nie traciły smaku

ja zawsze przyprawy dodaje na końcu. Ugotuje zupe i wsypuję na rękę przyprawy. Przyprawy popijam zupą I wtedy wszystko ma smak

Żeby przyprawy nie traciły smaku

junette
  • junette

  • Posty: 134
  • Przepisy: 54
  • Artykuły: 1
Jak gotuję zupę to przyprawy typu ziele angielskie, liść laurowy, kminek, majeranek, pieprz granulowany dodaję 10-15 min przed końcem gotowania.
Dlaczego? Już tłumaczę: przyprawy dodane na początku gotowania tracą smak i właściwości, po prostu wygotowują się i ulatują wraz z parą.
Sceptycznie podchodziłam z początku do tej porady (a znam ją ze szkoły) ale postanowiłam wypróbować ugotowałam dwie zupy z identycznym składem. Tyle że w jednej dałam przyprawy jeszcze przed dodaniem warzyw a w drugiej po podaniu warzyw tak 10-15 min przed końcem gotowania. I ku mojemu zaskoczeniu ta porada okazała się prawdą! Polecam wypróbować ten sposób tym którzy dodają przyprawy na początku.

Odpowiedz na/ edytuj Żeby przyprawy nie traciły smaku