Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Lidka napisał(a):

próbowałaś zrobić kurczaka z serem i estragonem? Ja kiedyś spróbowałam i jest to coś niesamowitego (oczywiście nie sam estragon, kurczaka najpierw lekko przyprawić) [/quotA
A wstawiłaś przepis na tego kurczaka? Kurczak już mi "opatrzył" w dotychczasowych wersjach, więc chętnie wypróbuje Twój przepis!

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Heniu, a próbowałaś zrobić kurczaka z serem i estragonem? Ja kiedyś spróbowałam i jest to coś niesamowitego (oczywiście nie sam estragon, kurczaka najpierw lekko przyprawić)

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

zurawik91
  • zurawik91

  • Posty: 1
  • Przepisy: 40
  • Artykuły: 0
Ja uwielbiam dodawać przyprawy do potraw. Mają wtedy takie znakomite aromaty. Niestety sama sie zrywam i nie susze bo nie mam o tym pojęcia.

Odp: Odp: Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

caroline1983
Babciagramolka napisał(a):

caroline1983 napisał(a):

Właśnie odkryłam pesto (tradycyjne zielone) i.... się w nim zakochałam Ten smak i aromat jest niesamowity....


A sprawdź czerwone to dopiero jest poezja


Domyślam sie juz po samym jego składzie

Odp: Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Babciagramolka
caroline1983 napisał(a):

Właśnie odkryłam pesto (tradycyjne zielone) i.... się w nim zakochałam Ten smak i aromat jest niesamowity....


A sprawdź czerwone to dopiero jest poezja

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Ja tez w swojej kuchni uzywam wiele ziół i przypraw...świżych i suszonych....ostatnio eksperymentuje z pieprzem seczuańskim oraz z popularnymi ziołami Małgorzatki ale ja je dopiero niedawno odkryłam....

Odp: Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
luna19 napisał(a):

Ja podobnie jak bunia.. uzywam bardzo dużo ziółek i przypraw.. jedne czesciej inne mniej w zależności od potrzeb ..

a propo ziółek ... czy suszyl ktoś jałowiec? i jaki zrywać? bo widzę że u sąsiadki bardzo obrodzil w owoce i pomyslalam zeby troszke sobie zerwac.

jałowca jeszcze nie suszyłam ale wg mnie nalezy to robić najlepiej w półcieniu na powietrzu,gdy pogoda nie sprzyja to w suszarce lub piekarniku(drzwiczki uchylone) temperatura nie powinna przekraczać 40 stopni; owoce nalezy często przegarniać. Do suszenia zbieramy owoce dojrzałe ale zdrowe,gdzies czytałam,ze powinny po potrzasaniu gałazką spadać same...

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

caroline1983
Właśnie odkryłam pesto (tradycyjne zielone) i.... się w nim zakochałam Ten smak i aromat jest niesamowity....

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Ja podobnie jak bunia.. uzywam bardzo dużo ziółek i przypraw.. jedne czesciej inne mniej w zależności od potrzeb ..

a propo ziółek ... czy suszyl ktoś jałowiec? i jaki zrywać? bo widzę że u sąsiadki bardzo obrodzil w owoce i pomyslalam zeby troszke sobie zerwac.

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Babciagramolka
Używam dużo , bardzo dużo .Okresowo odkrywam mało znane smaki i czasem tylko sprawdzam co to jest a czasem zostaje taka nowość na stałe . Tych ogólnie znanych nie wymieniam z innych :
-Tamaryndowiec - mam suszony ( wyglada jak sprasowane suszone śliwki )- kwaśne - dodaję malutki kawałek wszędzie tam gdzie potrzeba kwasowosci ( barszcz, ryba po grecku, kompot ze słodkich owoców )
-Trawa cytrynowa ( susz i marynowana w zalewie ) - do nadawania potrawom smaku cytrynowego .
-Piri-piri mieszanka bardzo ostrych suszonych papryczek rozdrobnionych ( grubość grubo zmielonego pieprzu )- tam gdzie papryka
-Sos Teriyaki- smak śliwkowy z sosem sojowym- cudna przyprawa do wszystkiego co sie wymyśli- ryb, mięsa, drobiu , warzyw
-Herbaty jako przyprawa -napar herbaciany jako składnik marynat, element sosu - robię z jaśminową , lawendową , różaną .
-Suszone dzikie owoce i zioła - głóg , tarnina, jałowiec , dzika śliwka , dzika gruszka , trawa żóbrówka, czosnek niedżwiedzi, pokrzywa , nasturcja - do przyprawiania potraw wg starych smaków - moje przepisy z ,, kurnej chaty "
- Chrzan Wasabi

Reszta potem bo zanudzę
obrazek obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?