Zioła stosowane w chorobach nerek

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

Zajefajna
  • Zajefajna

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A ja dostałam zalecenie łykania profilaktycznie ziołowego Uroseptu i dodania do diety żurawiny. To było dwa lata temu i co najmniej od roku o istnieniu nerek zapomniałam

Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

pusieczek2@wp.pl
mojemu mężowi lekarz polecił picie wywaru z ziela jaskółczego
obrazek

Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

majgrz11maja
Łatwiej zapobiegać chorobie niż z nią walczyć ,więc dziś się zgadzam z Bahusem , że zbyt małe ciśnienie w przewodach moczowych doprowadza do osadów , ale medal ma dwie strony ,a tą drugą jest wątroba , więc pozostaje wada genetyczna i związane z nią skłonności. Pani Basiuuu ja proponuję dużo dobrej jakości wody naturalnej, a z czasu.

Odp: Odp: Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

basiaaa napisał(a):

Już poprawiłam" kamienice"na kamice . Przepraszam.
Bahus- Jak możesz to podaj ten przepis na chmielową nalewkę z dodatkiem bursztynu .


Basiuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Bahus jak zwykle ...mówił o

Odp: Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

basiaaa
  • basiaaa

  • Posty: 16
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Już poprawiłam" kamienice"na kamice . Przepraszam.
Bahus- Jak możesz to podaj ten przepis na chmielową nalewkę z dodatkiem bursztynu .

zmieniono 1 raz (ostatnio 15 mar 2009 16:08 przez basiaaa)

Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

Agusia74
  • Agusia74

  • Posty: 576
  • Przepisy: 76
  • Artykuły: 1
Kamice i ja posiadam Co do ziół i ziółek to mam lenia i nie chce mi się ich parzyć. Jestem kilka lat po operacji nerki .Kamyczek podobno znowu jest ale siedzi cicho. Staram się nie martwić na zapas.

Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

basiaaa napisał(a):

Poleca się stosowanie takich ziól jak : owoc jałowca, żurawinę, ziele skrzypu , ziele fiołka trójbarwnego, korzenia lukrecji, liścia mącznicy , liścia poziomki, liścia pokrzywy, nasienia pietruszki , liście brzozy i sok z brzozy.Łagodzą ostre i przewlekłe stany zapalne dróg moczowych .Stosowane od dawna w medycynie ludowej .Składniki herbatatek z tych składnków działają odkażająco na pęcherz moczowyw stanach zapalnych nerek i kamienicy moczowej .
Można kupic gotowa mieszankę w sklepie zielarskim ,pomocną w chorobie nerek.

NAPAR Z LIŚCI BRZOZY - Łyżeczke liści brzozy zalac szklanka wrzątku. Trzymac pod przykryciem 5 minut , przecedzic.Pic 2 razy dziennie po szlance naparu .



SOK Z BRZOZY- 50 -60 kropli soku na szlankęwody . Pic 3-4 razy dziennie.

Zioła mogą byc uzywane w postaci świeżych ziól jak i szuszone . Jednak wieksza wartosc mają zioła świeże.


Basiu, kamienicy nie mam, mam za to kamicę ...
A co do ziółek, nie wszystkie można stosowac w kamicy (sa różne jej odmiany w zależnosći od "budulca").

Odp: Zioła stosowane w chorobach nerek

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
najlepszym ziołem na nerki jest chmiel, a właściwie to jego dodatek do pewnego bursztynowego napoju.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Zioła stosowane w chorobach nerek

basiaaa
  • basiaaa

  • Posty: 16
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Poleca się stosowanie takich ziól jak : owoc jałowca, żurawinę, ziele skrzypu , ziele fiołka trójbarwnego, korzenia lukrecji, liścia mącznicy , liścia poziomki, liścia pokrzywy, nasienia pietruszki , liście brzozy i sok z brzozy.Łagodzą ostre i przewlekłe stany zapalne dróg moczowych .Stosowane od dawna w medycynie ludowej .Składniki herbatatek z tych składnków działają odkażająco na pęcherz moczowyw stanach zapalnych nerek i kamicy moczowej .
Można kupic gotowa mieszankę w sklepie zielarskim ,pomocną w chorobie nerek.

NAPAR Z LIŚCI BRZOZY - Łyżeczke liści brzozy zalac szklanka wrzątku. Trzymac pod przykryciem 5 minut , przecedzic.Pic 2 razy dziennie po szlance naparu .



SOK Z BRZOZY- 50 -60 kropli soku na szlankęwody . Pic 3-4 razy dziennie.

Zioła mogą byc uzywane w postaci świeżych ziól jak i szuszone . Jednak wieksza wartosc mają zioła świeże.


zmieniono 3 razy (ostatnio 15 mar 2009 16:04 przez basiaaa)

Odpowiedz na/ edytuj Zioła stosowane w chorobach nerek