Znane- nie znane :

Obserwuj wątek

Odp: Znane- nie znane :

Babciagramolka
Miód kasztanowy :
Ostatnio kupuję różne miody z serii ,, Miody świata " . Nie wiem czy znacie taki miód kasztanowy ?
Z tego co wyczytałam .
( cytuję za http://pl.wikibooks.org/wiki/Pszczelarstwo/Produkty/Miód_kasztanowy ) :
,,.... Miód kasztanowy pochodzi z nektaru i spadzi kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum) i kasztana jadalnego (Castanea sativa). Tradycyjnym rejonem produkcji miodu maronowego są Włochy i Francja. Niewielkie ilości są produkowane na południu Niemiec....."
,,.... Smak miodu kasztanowego z kasztanowca i kasztana jest specyficznie słodko-gorzki, a barwa intensywnie ciemnobrunatna. Podobnie jak miód akacjowy i miody spadziowe krystalizuje powoli. Miód kasztanowy ma niezwykle wysoką przewodność elektryczną wynoszącą ponad 1000 μs/cm.1)
Spożywanie miodu kasztanowego prawdopodobnie poprawia funkcjonowanie wątroby i woreczka żółciowego....."
Miód jest ciemny , lekko gorzkawy - ma fantastyczny smak .
obrazek

Odp: Znane- nie znane :

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
a czemu tokijka usunęla zdjęcia? bo po postach niżej wydaje mi się ze tam były

Odp: Odp: Znane- nie znane :

Senqa
  • Senqa

  • Posty: 142
  • Przepisy: 69
  • Artykuły: 0
Anula napisał(a):

To ja bym prosila,zeby Sarenka wstawila foteczke opakowania paluszkow krabowych,szukam ich i szukam i nie moge znalezc.

Chodzi o surimi

Odp: Znane- nie znane :

Mikrula
  • Mikrula

  • Posty: 17
  • Przepisy: 34
  • Artykuły: 0
Granat jest dobry do kazdej surowki z duza iloscia zieleniny

Odp: Znane- nie znane :

kombu-glon morski rosnący na dużych głębokościach.Zawiera bardzo dużo minerałów wapń, jod, wit. A, B2, B12, C i jak wszystkie glony, alginian sodu.Ułatwia trawienie.Sprzedawany w postaci suszonych pasków


zmieniono 2 razy (ostatnio 02 gru 2009 06:52 przez tokijka)

Odp: Znane- nie znane :

Agar! Bezbarwna, żelująca substancja zrobiona z glonow morskich,agar bogaty jest w wapń i jod.Obniża poziom cholesterolu, wspomaga pracę jelit, wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu.Zawiera zero kalorii.
W Japonii popularne bardzo sa galaretki zrobione z agar .Galaretka taka jest bardziej trwala od zelatynowej.

Odp: Znane- nie znane :

malutkie owoce cytrusowe.Je sie ze skorka ,maja pestki ,pyszne!

Odp: Znane- nie znane :

malymarek
  • malymarek

  • Posty: 32
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
pierwszy raz widze cos takiego!

Odp: Znane- nie znane :

kumkwaty tez sa przepyszne-polecam


zmieniono 1 raz (ostatnio 02 gru 2009 06:51 przez tokijka)

Odp: Znane- nie znane :

pyszne sa ciasta z masa z kasztanow

Odpowiedz na/ edytuj Znane- nie znane :