Żywność ekologiczna

Obserwuj wątek

Odp: Żywność ekologiczna

B.Sadowska80
Sama nie wiem, czy dzisiaj jest łatwiej, czy właśnie trudniej odżywiać się zdrowo i ekologicznie. z jednej strony mamy postęp w technologii żywienia, a w drugiej masę oszustów, którzy chcą na "peudo-eco" zarobić. Jak myślicie?

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

mocsłodkości
B.Sadowska80 napisał(a):

Mam pewien problem z ekologiczną żywnością. W telewizji wciąż jest głośno o formach, które oszukują swoich klientom. Zawsze z tyłu głowy siedzi mi myśl, że kupuję żywność zdrowszą (bo z etykietą "ekologiczna"), a tak naprawdę mogę kupować produkt jakiegoś oszusta. Tym bardziej zaglądam na polecane przez Was, sprawdzone sklepy


Niestety masz rację. Czasem można się "nadziać" na takie oszukane eko produkty. Nie jest ich jednak dużo, a i my przecież baczniej zwracamy uwagę na to co jest napisane na etykietach więc trudniej nas nabrać na takie pseudo ekologiczne produkty.

Odp: Żywność ekologiczna

B.Sadowska80
Mam pewien problem z ekologiczną żywnością. W telewizji wciąż jest głośno o formach, które oszukują swoich klientom. Zawsze z tyłu głowy siedzi mi myśl, że kupuję żywność zdrowszą (bo z etykietą "ekologiczna"), a tak naprawdę mogę kupować produkt jakiegoś oszusta. Tym bardziej zaglądam na polecane przez Was, sprawdzone sklepy

Odp: Żywność ekologiczna

Kwoczka
  • Kwoczka

  • Posty: 26
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
moim ukochanym sprawdzonym sklepem ze zdrowym jedzonkiem jest naturalny-market.pl regularnie się u nich zaopatruje w produkty niezbędne w kuchni

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

basiab-111@wp.pl
No właśnie, główny problem jest taki, że to co kupujemy w sklepach typu supermarkety nie zawsze ma związek z jakością. Nie mówię, że zawsze są to produkty gorsze, ale łatwo niestety się na to naciąć. Ja osobiście kupuje oliwy i kremy balsamiczne w sieci. Mam swoje sprawdzone źródła np sklep ekopestka, na ofercie którego nigdy się jeszcze nie zawiodłam. Dobra jakośc i dobra cena.

Odp: Odp: Odp: Żywność ekologiczna

KochamCiastka
Staram się żyć zdrowo, ale prawdą jest, że produkty zdrowe i ekologiczne naprawdę sporo kosztują. Dbam o siebie i patrzę na skład produktów, które spożywam. Ciężko mi iść na zakupy i nie spędzić tam godziny , bo muszę sprawdzać etykiety.

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

pestka55
  • pestka55

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Niestety w dużej mierze żywność zwana ekologiczną jest nie na kieszeń normalnego człowieka, więc trzeba sobie radzić jakoś inaczej. Jajka mam od kuzynostwa na wsi, czasem też od nich mleko przywożę. Mam własną działkę, więc podstawowe warzywa hoduję sama, ale muszę przyznać, że niestety nie mam zbyt wiele czasu na to i ogrodnikiem też nie jestem wybitnym, więc szczególnego rozmachu w tej hodowli nie ma. W kuchni używam multicookera, więc staram się sama robić jogurty i sery, a wychodzą naprawdę dobre. Niestety na inne rzeczy w ekologicznych sklepach trzeba czasem wydać większe pieniądze...

Odp: Żywność ekologiczna

basiamig
  • basiamig

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zawsze co dla nas zdrowe jest warte swojej ceny. I tak już jest lepiej cenowo i dostępność tych produktów jest większa

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

Marietta1
  • Marietta1

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Z produktów ekologicznych polecam oleje ( usunięte przez moderatora), mają tam wybór produktów, które są na prawdę wysokiej jakości. Co jest ważne posiadają certyfikat Bio także nie ma się czego obawiać. Producent pisze, że oleje zawierają witaminy, pomagają utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu i utrzymują witalność naszego organizmu. Są naprawdę świetne! Sama je stosuję i mogę szczerze polecić. W szczególności mój ulubiony z rzepaku i lnu o aromacie masła. Niebo w gębie Tutaj możecie o nich więcej poczytać ( usunięte przez moderatora).

Odp: Żywność ekologiczna

Dzastka84
  • Dzastka84

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mhmm zastanawiam się nad odżywianiem ekologicznym ale nie wiem czy bede miec na tyle siły :/ ( usunięte przez moderatora)

Odpowiedz na/ edytuj Żywność ekologiczna