Żywność ekologiczna

Obserwuj wątek

Odp: Żywność ekologiczna

aneta SGGW
Witam, piszę pracę magisterską o żywności ekologicznej. bardzo proszę o pomoc i wypełnienie ankiety. nie zajmie to dużo czasu. dziękuję. http://www.ebadania.pl/303772a53816e208

Odp: Żywność ekologiczna

Ela Dz
  • Ela Dz

  • Posty: 18
  • Przepisy: 730
  • Artykuły: 13
Wszystko fajnie fajnie...żeby takie mięso było naprawdę eko...zwierzak powinien być jak kiedyś żywiony. Mały to mleko, kasza, siemię lniane. A później ziemniaki, mielone zborze i dużo zielonki. Taki prosiak jak dobrze szedł bez chorowania i miał apetyt...był ubijany w wieku 7 - 9 mcy. Teraz ten czas się bardzo skrócił. Moi sąsiedzi hodują świnki, namiętnie sypią im paszę i podlewają wodę. Nadchodzą święta, świniobicie i....masa PAŃ i PANÓW...jedzie na świeżą, wiejską eko...wieprzowinkę. Boki zrywać... A one tyle się różnią od tych ""przemysłowych" że rosną w mniejszych grupach Uważam, że EKO...jest niezłych chwytem i na dodatek wielce przereklamowanym

zmieniono 1 raz (ostatnio 13 wrz 2013 21:03 przez Ela Dz)

Odp: Żywność ekologiczna

Nobody Is Perfect
No niestety żywność ekologiczna nie może kosztować drastycznie mało bo to by było podejrzane.. Jest jednak lepsza, jeżeli oczywiście kupimy rzeczywiście prawdziwą ekologiczną żywność. Słyszałam od zaprzyjaźnionej Pani dietetyk, że np. jajka z hodowli ekologicznej mają dużo więcej witamin niż te z supermarketu

Żywność ekologiczna

Wiech
  • Wiech

  • Posty: 2
  • Przepisy: 160
  • Artykuły: 5
Pozwólcie, (albo i nie, ale i tak to zrobię - to zaleta internetu ) że dorzucę swoje trzy grosze. Jestem maniakiem dobrego, zdrowego jedzenia. Dla mnie EKO - znaczy bez chemii. I niech mi nikt nie mówi, że nie stać go na zdrową żywność. Warzywa na targu kupione od drobnego rolnika lub działkowca (to widać po straganach, czy to handlarz czy rolnik) i tak będą lepsze niż te z masowej produkcji. A kosztują tyle samo. Jajka kupuję od rodziny, która jest co tydzień na targu z własnymi produktami zarówno rolniczymi, jak i (czasami) z drobiem. Kura kupiona u tych Państwa ma wygląd, smak, i zapach, który pamiętam z dzieciństwa. Fakt, 15 zł za kg kurczaka to niezły pieniądz, ale kogutek, ważący 2,3 kg wystarczył na dwa obiady i dwie zupy. Wychodzi ok. 12 złotych, no, z dodatkami powiedzmy 15 zł za obiad na trzy osoby. Dużo? Owszem, za tę cenę kupisz kurczaka w markecie i zrobisz obiad, ale smak? Jeżeli za jajka od "szczęśliwej" kury płacę 70 gr (ale duże), to to też nie majątek. Na pobliskim targu bywa pani "spod samiuśkich Tater", u niej bryndza, bundz czy inne, doskonałe i świeże, sery kosztują ok. 20 zł/kg (średnio), mleko prosto od krowy, nieodtłuszczone - 4 zł/1,5 l; można zamówić jagnięcinę po 25 zł/kg. Ludzie popatrzcie ile kosztuje przemysłowe mięso w markecie! Jałowy schab dochodzi już do 18 - 19 z za kilogram.
Kiełbasy i wędliny, jeżeli zrobisz sam, wychodzą taniej niż w sklepie. I nie trzeba do tego wędzarni, równie dobre są parzone lub pieczone. A jak się dobrze rozejrzysz po okolicy, to na pewno znajdziesz niedużą masarnię, gdzie można kupić mięso świeże i "nieprzemysłowe". Zdrowe odżywianie wymaga w naszych warunkach trochę pracy i biegania, to prawda, ale ile możemy oszczędzić na lekarzach i lekach!
Na zdjęciu poniżej domowa kiełbaska. Baleron, z karczku kupionego w malutkiej wiejskiej masarni wychodzi ok. 15- 17 zł/kg (gotowego), kiełbasa - ok. 20 zł/kg. To chyba nie są oszałamiające ceny?
obrazek

Odp: Żywność ekologiczna

SwojskaPiwniczka_PL
Jedyną żywność ekologiczną jaką uznaję za właściwą jest ta od moich rodziców. Mają kawałek ogródka, gdzie sadzą marchew, pietruszkę, koper, szczypior itd. oraz kilka niosek. Kurki te dostają do jedzenia tylko naturalny pokarm.. żadnych ulepszaczy. To jest ekologiczne jedzenie

Odp: Żywność ekologiczna

majeczkowa
pchelka79 napisał(a):

Chciałam się dowiedzieć co sądzicie o żywności ekologicznej? Kupujecie ją?
Uważacie, że jej cena jest warta produktów?



Ja kupuję głównie ze względu na dzieci bo sama to wszystko zjem A ceny? cięzko powiedzieć zwykle zamawiam z Frisco przez Internet i eko makarony, bakalie, warzywa, owoce, jest tego dużo i nie ma drożyzny więc myślę że warte swojej ceny

Odp: Odp: Odp: Żywność ekologiczna

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Slowa takie jak ekologiczny... dietetyczny.... naturalny.... zdrowy....dzialaja na nasza psychike jak plasterek na rane. Kiedys takich nazw sie nie uzywalo. Takie okreslenia uspokajaja nasza psychike i powoduja ze... zdobywamy zaufanie do danych produktow ( w czasach gdzie wszystko pedzone jest na szybko przy pomocy chemi). Czy tzw ekologiczne produkty warte sa naszego zaufania... to musi juz kazdy sam wiedziec. Czasami jak widze np. marchewke ekologiczna prosta gladka bez skazy i wielkosci ogorka....zastanawiam sie co w niej ekologicznego jest... pewnie cena
Ja kupuje normalne swieze produkty.... wkoncu trzeba na cos umrzec

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

Witam.
Zapraszam na naszą stronę internetową. Posiadamy szeroki asortyment produktów ekologicznych oraz tradycyjnych. mnóstwo ziołowych suplementów diety oraz pysznych zdrowych soków. Każdy znajdzie coś dla siebie.

www.smakzycia.com.pl

Odp: Żywność ekologiczna

Aneta131
  • Aneta131

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Żywność ekologiczna faktycznie jest droga i tylko czasem można sobie pozwolić na zakup takich produktów. Zgadzam się również, że to raczej tylko biznes słyszałam, że wcale nie jest tak ekologiczna jak mówią ale jaka prawda tego nie wiem. Ja natomiast patrzę na to co jem i wiem, że najbardziej ekologiczne są produkty od zwykłego rolnika

Odp: Odp: Żywność ekologiczna

Joanna84
  • Joanna84

  • Posty: 12
  • Przepisy: 73
  • Artykuły: 2
Przepraszam za powtórzenia, problemy z serwerem i błędne informacje!

Odpowiedz na/ edytuj Żywność ekologiczna