Strona główna Jak przyrządzić perliczkę?

Jak przyrządzić perliczkę?

hgg - Porady kulinarne: Jak przyrządzić perliczkę?

Złoty Ekspert
Artykuły: 1842
MODERATOR
zdjęcia: 1 z 2
Jak przyrządzić perliczkę?
oceń:  
ocena: 0
głosów: 0

Perliczka to szlachetny gatunek drobiu, ceniony ze względu na szczególne walory smakowe i odżywcze.


Dzięki lekkiemu akcentowi dziczyzny zasługuje na miano dania wykwintnego, zaś jej wartościowe mięso zadowoli niejednego zwolennika zdrowej żywności. W przeszłości zajmowała honorowe miejsce w tradycyjnej kuchni polskiej, dziś również możemy przyrządzić wyrafinowane specjały na bazie Perliczki Wielkopolskiej firmy DROP S.A.

Perliczka Wielkopolska to pierwszy tego typu rodzimy produkt na rynku. Zapewni nam nowe doznania smakowe i wzbogaci dietę o wartościowe substancje, których próżno szukać w innych gatunkach mięsa. Perliczka bowiem łączy wszystko, co najlepsze: małą ilość tłuszczów zwierzęcych przy dużym udziale wysokogatunkowego białka, a dodatkowo – niezapomniany smak. To dobra wiadomość dla tych, którzy z powodów zdrowotnych zmuszeni są do przestrzegania rygorów diety, ale nie chcą rezygnować z wyrazistych, aromatycznych potraw. Mięso perliczki jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy pragną czerpać z posiłków zdrowie i witalną siłę. Warto pamiętać, że drób jest zdecydowanie lżej strawny niż inne gatunki mięsa. Na uwagę zasługuje fakt, iż perliczka zawiera najmniej tłuszczu spośród ptaków hodowlanych (jedynie ok. 9%), co w konsekwencji oznacza niską wartość energetyczną (160 kcal na 100g). Czyni ją to idealnym posiłkiem dla dbających o prawidłową wagę. Ponadto Perliczka Wielkopolska jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu, oraz małą ilość cholesterolu. Wyróżnia się zatem na tle produktów pochodzenia zwierzęcego, które zawierają przeważnie nasycone kwasy tłuszczowe, przyczyniające się do podwyższenia poziomu cholesterolu we krwi, co z kolei może prowadzić do poważnych chorób układu krążenia. Zaletą Perliczki Wielkopolskiej jest także większa niż w innych gatunkach mięsa zawartość białka. To czyni ją niezwykle pożądanym produktem w dietach wysokobiałkowych, wskazanych u rekonwalescentów po poważnych schorzeniach układu pokarmowego – szczególnie wątroby czy żołądka. Pamiętajmy, że wysokogatunkowe białko, jakiego dostarczymy organizmowi racząc się potrawami z perliczki, jest niezbędne każdemu organizmowi do regeneracji zniszczonych komórek. Dbających o młodość skóry oraz dobrą kondycję kości i stawów ucieszy pokaźna zawartość dobroczynnego kolagenu.

Delikatne mięso Perliczki Wielkopolskiej może stać się doskonałym składnikiem wszelkich diet, zaś preferującym wyrafinowane smaki oferuje niezliczone możliwości realizacji inwencji twórczej. Dość ciemna barwa, soczystość, wyrazisty i finezyjny aromat upodabnia ją bardziej do dziczyzny niż drobiu hodowlanego. Dzięki specjalnej hodowli – warunkom zbliżonym do naturalnych i wyłącznie naturalnym paszom – wydobywa się z mięsa jego najlepsze walory. W odróżnieniu od dziczyzny natomiast, łagodne mięso perliczki nie wymaga skomplikowanych przygotowań: danie znakomicie smakuje nawet bez długiego marynowania, a obróbka termiczna nie zajmuje wiele czasu. Jest idealne dla początkujących, gdyż nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych. Zawsze za to zachwyci niecodziennym smakiem i wyrafinowanym charakterem. Warto znaleźć ulubiony sposób przyrządzania perliczki, aby docenić jej niecodzienny smak i zdrowotne walory.

Perliczka - przepisy

Dodaj:
Śledzik Wykop
Komentarze do Jak przyrządzić perliczkę?  
Brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz!

Redakcja Gotuje

Konkursy Kulinarne

  • Konkurs - Magiczne pierniczki Konkurs - Magiczne pierniczki

    Pyszne i aromatyczne pierniczki, choć niewielkie rozmiarem w okresie Świąt Bożego Narodzenia zdecydowanie zyskują na znaczeniu. Zawieszane na choince, wręczane bliskiej osobie, jedzone ze smakiem dodają magii i bajkowej atmosfery. Podziel się przepisem na pierniczki i wygraj atrakcyjne nagrody!

  • Konkurs - Jak smakują święta w Twoim domu? Konkurs - Jak smakują święta w Twoim domu?

    Święta Bożego Narodzenia w każdym domu smakują inaczej. Barszcz z uszkami, schab ze śliwką, kluski z makiem to potrawy, których nie może zabraknąć w świątecznym menu. A jak smakują Święta w Twoim domu? Podziel się przepisem na Twoją ulubioną świąteczną potrawę. Do wygrania m.in. ekspres do kawy Nespresso!

1 2 3
 

Dziś moderatorami są

misia5
misia5

Złoty Ekspert

 

Przepisy kulinarne video

Sonda

Bez którego ciasta nie wyobrażasz sobie świąt Bożego Narodzenia?

 
 Bez którego ciasta nie wyobrażasz sobie świąt Bożego Narodzenia?

 

Ostatnio komentowane