Kolory do kuchni

hgg - Porady kulinarne: Kolory do kuchni

Złoty Ekspert
Artykuły: 1846
MODERATOR
zdjęcia: 1 z 4
Kolory do kuchni
oceń:  
ocena: 0
głosów: 0

Kombinacja idealnie dobranych kolorów ścian i dodatków sprawia, że kuchnia emanują pozytywną energią.


Osiągnięta w kuchni harmonia pozytywnie oddziałuje na domowników, dzięki czemu we własnym domu czują się doskonale. Jak jednak poradzić sobie z wyborem właściwej kompozycji barw? Rozwiązaniem są kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS  czy STELLATIO, stworzone przez markę Tikkurila. Proponowane w nich zestawy kolorów, stanowią  znakomitą podpowiedź jak łączyć barwy ścian, kuchennych mebli i dodatków, aby zyskać perfekcyjne wnętrze.

Zagadnienie doboru kolorów do kuchni trudno jest opisać regułami, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Sprawy estetyki leżą zarówno w sferze kultury, jak i subiektywnej wrażliwości domowników. Przy aranżacji domu potrzebne jest porozumienie jego mieszkańców i dokładna wizja urządzanego wnętrza, aby jego wystrój charakteryzował się równowagą jaką spotykamy np. w przyrodzie. Aby osiągnąć spójność kolorystyczną we wnętrzu, należy umiejętnie połączyć kolory ścian i innych elementów wyposażenia. Jednak nie zawsze zestawienie naszych ulubionych kolorów będzie dobrze i efektownie wyglądało. Jak więc poradzić sobie ze stworzeniem harmonijnej kompozycji barw do wszystkich wnętrz domu?

Jeśli nie mamy doświadczenia możemy wykorzystać trik stworzenia wnętrza monochromatycznego.
Polega on na zastosowaniu połączeń tonalnych, a więc rozjaśnionych lub przyciemnionych wersji jednego, podstawowego koloru. Wspólna cecha barwy wszystkich odcieni zapewni nam harmonię wnętrza. Dużo trudniej jest jednak odnaleźć łączącą nutę w przypadku barw różnych i kontrastowych. Tutaj bardzo pomocne są gotowe kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS i STELLATIO, stworzone przez stylistów fińskiej marki Tikkurila.

Co tworzy kolekcje?
STELLATIO zawiera 20 gotowych zestawów po trzy barwy: jeden kolor przewodni, sugerowany jako dominujący we wnętrzu i dwa uzupełniające. Wszystkie w różnych proporcjach możemy wykorzystać na ścianach lub też kolory uzupełniające zastosować w meblach i dodatkach. Kolekcja FEELINGS oferuje aż 60 zestawów zawierających zbiór czterech dopasowanych kolorów. Kluczem jest wybór jednej barwy, którą pomalujemy ściany, natomiast pozostałe trzy stanowią bazę do wyboru mebli, sprzętu AGD i innych detali.

Jak korzystać z kolekcji?
To bardzo proste. Każdy z zestawów STELLATIO ma swoją nazwę, która jest jednocześnie nazwą koloru przewodniego. I tak Sirius wyróżnia się jasno niebieską barwą, która współgra z pastelowym i ciemno czekoladowym brązem, a w zestawie Maia dominująca jest pistacjowa zieleń uzupełniona ciemnym beżem i kolorem écru.
Natomiast w kolekcji FEELINGS kolor dominujący, zalecany do pomalowania dużych powierzchni, został umieszczony w największym polu na karcie próbnika, a pozostałe barwy stanowią jego uzupełnienie.

Zestawy kolorów FEELINGS i STELLATIO to przepis na niebanalne rozwiązania aranżacyjne. Zachowują one kolorystyczne reguły, tym samym nie ma mowy o pomyłce. Zaskakujące, na pierwszy rzut oka, połączenia barw znakomicie sprawdzają się na ścianach, a wnętrze zyskuje osobowość.

Próbniki kolekcji STELLATIO i FELLINGS znajdziemy w każdym punkcie sprzedaży z ofertą farb marki Tikkurila. Kolory z obydwu kolekcji powstają w maszynach barwiących (popularnych mieszalnikach), których firma Tikkurila Polska posiada już 1100 w całym kraju. Seriami farb dedykowanymi do barwienia na kolory FEELINGS i STELLATIO są Optiva i Feelings, marki Tikkurila.
Produkty te wyróżnia łatwość aplikacji, bardzo dobre krycie i trwałość koloru.

www.tikkurila.pl

Cała sztuka w tym…
… aby nie zgubić się w gąszczu kuszących możliwości wystroju pomieszczeń i sprecyzować cel aranżacji, a podczas dobierania kolorów do kuchennego wnętrza trzymać się ustalonego wzorca.

Dodaj:
Śledzik Wykop
Komentarze do Kolory do kuchni  
Gość

marek
gość

2010-04-11 18:40
srutututu gacie z drutu, ten artykuł to lanie wody, nie dowiedziałem się jakie konkretnie kolory pasują do kuchni, np. czy kuchnia może być niebieska?
Skomentuj
Oceń:
0

Redakcja Gotuje

Konkursy Kulinarne

  • Konkurs - Wiosenne przebudzenie Konkurs - Wiosenne przebudzenie

    Przygotuj dowolną wiosenną potrawę, ciasto lub deser, która Twoim zdaniem zasługuje na miano królowej wiosny. Wygraj atrakcyjne nagrody. Nagrodą główna jest telefon: Nokia Lumia 530 Dual SIM!

  • Wygraj kartę o wartości 200zł! Wygraj kartę o wartości 200zł!

    Czy znasz produkty Hortex, które zawierają
paprykę? Wymień przynajmniej trzy i napisz: jakie
 jest Twoje ulubione danie z papryką? Uzasadnij
swoją odpowiedź. Do wygrania 5 kart DUKA o wartości 200 zł każda. Konkurs trwa od 18.03. do 31.03. Zapraszamy!

  • Konkurs - Podróż kulinarna z Hortex Konkurs - Podróż kulinarna z Hortex

    Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Podróż kulinarna z Hortex! Przygotuj potrawę inspirowaną kuchnią śródziemnomorską (chorwacką, hiszpańską, portugalską) i wygraj Kitchen Aid w dowolnie wybranym kolorze lub inne atrakcyjne nagrody!

1 2 3
 

Dziś moderatorami są

zbysiowa
zbysiowa

Platynowy Ekspert

 

Akademia Smaku Bosch

Sonda

Twoje ulubione słodkości wielkanocne to:

 
 Twoje ulubione słodkości wielkanocne to:

 

Ostatnio komentowane