Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, nie tylko w wymiarze symbolicznym ale także… kulinarnym! To właśnie wtedy ze smakiem kosztujemy przeróżnych potraw, na które czekaliśmy od ostatnich świąt.

Często też w momencie przygotowań okazuje się, że przepisy na Boże Narodzenie mogą stać się … kłopotem lub zmartwieniem (zwłaszcza w przypadku, jeśli pierwszy raz samodzielnie organizujemy święta w domu i po raz pierwszy przygotowywać będziemy potrawy na święta Bożego Narodzenia).

Nie od dziś wiadomo, że Boże Narodzenie wymaga szczególnej „oprawy”, także od strony kulinarnej. To właśnie na tę okazję najczęściej przygotowuje się bigos, krokiety, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony. Niemniej popularna jest ryba po grecku czy kapusta z grochem. Nie można zapomnieć także o karpiu!

Świąteczne przepisy dostępne w tym dziale pomogą Ci przygotować nie tylko menu wigilijne - dzięki nim przyrządzisz m.in. wyśmienite krokiety z kapustą, doskonałe uszka, różnorodne mięsa, takie jak gęś pieczona, kaczka czy schab ze śliwką.

Pyszne i aromatyczne zupy, wśród których nie może zabraknąć takich rarytasów jak barszcz czerwony, zupa grzybowa, flaki a nawet zupa rybna! Przepisy na różne wersje każdej z nich i o wiele więcej znajdziesz w tym dziale. Znajdź najlepszy przepis dla siebie i zacznij planować, jakie potrawy świąteczne znajdą się na Twojej liście!

Wyjątkową atmosferę tych dni podkreślą również świąteczne przepisy na rozmaite ciasta! Wśród słodkich przysmaków powinny znaleźć się takie pozycje jak makowiec, kutia, pierniczki czy keks. Zaufaj nam i skorzystaj ze sprawdzonych przepisów na wyśmienite dania, dzięki którym Twoje święta będą smakowite!

Zdjęcie: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Boże Narodzenie

Znaleźliśmy 2296 przepisów w kategorii Boże Narodzenie

Kajmakowa pysznotka

Kajmakowa pysznotka

Mniam1 Mniam1
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Maślane pierniczki

Maślane pierniczki

Beatris Beatris
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Śledzie w miodzie

Śledzie w miodzie

ewaeu ewaeu
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Kutia wigilijna

Kutia wigilijna

Netka Netka

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: