Przepisy na buraczki zasmażane, gotowane i inne
Buraki to intensywnie bordowe, bardzo aromatyczne warzywa, które zajmują ważne miejsce w kulinarnym świecie. Chociaż dopiero po obraniu odkrywamy ich kuszące wnętrze, potrafią zaskarbić sobie wiele sympatii. Gotowane, pieczone, zasmażane – przez wielu po prostu ubóstwiane!

Buraki najczęściej pojawiają się w aromatycznym czerwonym barszczu. Mają swoje pięć minut także podczas wieczerzy wigilijnej, kiedy to tradycyjny barszcz z buraków podawany jest z uszkami. Latem, idealne do orzeźwiających chłodników. Jesienią i zimą warto mieć je przechowane w słoiczkach. Pyszne buraczki marynowane poratują, gdy zabraknie surówki, sałatki bądź dodatku do obiadu.

Buraki to świetne warzywo do wielu sałatek i surówek. Dobrze komponują się z serami, np. mozzarellą lub fetą. Świetnie czują się też w towarzystwie papryki. Tarte buraczki to niezastąpiony dodatek do obiadu, zaś ćwikła z buraków wzbogaci nutką pikanterii każdą przekąskę. Podczas kulinarnych eksperymentów z burakami warto pokusić się o zrobienie rewelacyjnego carpaccio z buraków i oryginalnego ciasta z buraków.

Buraki można też wykorzystać do przygotowania znakomitego soku. Jak wiadomo sok z buraków jest bardzo zdrowy i pomaga w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych, m.in. nadciśnienia i chorób układu pokarmowego. Przepisów na dania z buraków, potrawy i przekąski z burakami w roli głównej jest wiele. Poniżej znajdziecie sprawdzone pomysły kulinarne na buraki! Zachęcamy do skorzystania!

Zdjęcie: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Buraki

Znaleźliśmy 633 przepisów w kategorii Buraki

Buraczki na zimę

Buraczki na zimę

lalunia lalunia
2

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Pierogi z botwinką

Pierogi z botwinką

jaga85 jaga85

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Koktajl buraczkowy

Koktajl buraczkowy

dayzi dayzi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Barszcz ukraiński

Barszcz ukraiński

Ania321 Ania321

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: