Coraz częściej słyszymy o diecie bezglutenowejDieta bezglutenowa to dieta eliminacyjna, polegająca na bezwzględnym unikaniu tej mieszanki białek roślinnych w codziennym jadłospisie. Niektóre osoby usuwają gluten z posiłków np. podczas odchudzania. Istnieje również wiele zaburzeń i nietolerancji pokarmowych (np. celiaklia), w których unikanie glutenu spowodowane jest jego nietolerancją. Osoby, które nie przyswajają glutenu mają szeroki asortyment produktów, które go nie zawierają.

A co z ciastami? I na to jest sposób.

Ciasta bezglutenowe jaki i pozostałe słodkości, z dnia na dzień cieszą się większą popularnością.  Bezglutenowe desery nie wymagają większego poświecenia od ‘zwykłych’ ciast. Warto pamiętać, że również tak ważny dodatek do ciast, jakim jest proszek do pieczenia może zawierać gluten. Dlatego najlepiej zastępować go sodą lub używać tego bezglutenowego.

W dobie dzisiejszych czasów mamy dostęp do rozmaitych przepisów na ciasta bezglutenowe. Wystarczy tylko poszukać, szczególnie na tym serwisie. Czekoladowe ciasto bez mąki można upiec np. z czerwonej fasoli. Zamiast stosowanej popularnie mąki pszennej czy żytniej do słodkich wypieków można dodać mąkę ryżową, sojową, gryczaną, kukurydzianą, orzechową, migdałową, jaglaną, ziemniaczaną, z ciecierzycy, z manioku (tapioka), z prosa, amarantusa oraz komosy ryżowej. Dzięki temu wszelkiego rodzaju słodkości można przygotować w wersji bezglutenowej.

Na szczycie słodkich przysmaków stoi jogurtowe ciasto bezglutenowe, które zaskakuje swoim składem wszystkich. Jego smak i aromat jest wprost wyśmienity.

Ciasta bezglutenowe to istny raj pyszności dla alergików, i nie tylko. Każdy z nas powinien, choć raz spróbować tych wspaniałych smakołyków.

W dziale ciasta bezglutenowe znajdziecie wyśmienite, aromatyczne i sprawdzone przepisy na ciasta bez zawartości glutenu.

Zachęcamy Was wszystkich do kulinarnych inspiracji. Najlepsza kolekcja domowych receptur na ciasta bezglutenowe zamieszczonych przez użytkowników gotujmy.pl na dobre zagości w Waszych przepisownikach. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 84 przepisów w kategorii Ciasta bezglutenowe

Keks bazglutenowy

Keks bazglutenowy

WWWiola WWWiola

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Ciasto z ciecierzycy

Ciasto z ciecierzycy

Stenka Stenka
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: