Jak przygotować ciasto kokosowe

Ciasto kokosowe jest smaczne, sycące, słodkie i delikatne w smaku. Można je podać zarówno podczas rodzinnej uroczystości, jak i eleganckiego przyjęcia. Równie dobrze smakuje na ciepło i na zimno.

Ciasto z kokosem zazwyczaj przygotowuje się z: wiórków lub płatków kokosowych, oleju kokosowego, mleczka kokosowego, a także mąki kokosowej. Składniki te mogą stanowić dodatek do surowego ciasta. Ponadto wiórki i płatki kokosowe świetnie sprawdzą się jako posypka do wypieków, na przykład ciasteczek, tortów, muffinek, serników i innych.

Ciasto kokosowe świetnie komponuje się z bitą śmietaną i bakaliami. Deser warto także oblać polewą czekoladową, karmelem, lukrem albo galaretką. Ponadto kokosowy wypiek można podawać z kremem z jogurtu naturalnego i mleczka kokosowego.

Sposób na ciasto z mąki kokosowej

Ciasto z mąki kokosowej jest niskokaloryczne i nie zawiera glutenu. Wypiek przypadnie do gustu fanom zdrowego odżywiania oraz osobom z celiakią. Deser przygotowuje się w godzinę. Do miski należy wsypać mąkę kokosową, sodę oczyszczoną, cynamon i cukier, a także wlać odrobinę jogurtu naturalnego, oliwę i jajka. Następnie całość się miksuje. Do surowej masy można dołożyć wiórki kokosowe oraz pokrojone w kostkę owoce, na przykład banany, truskawki, brzoskwinie, maliny bądź jagody. Całość przelewa się do formy i piecze przez 45 minut. Ciasto z mąki kokosowej można polać rozpuszczoną białą czekoladą.

Ciasto z mlekiem kokosowym krok po kroku

Ciasto z mlekiem kokosowym jest puszyste i nie zawiera laktozy. Można je przygotować z dowolnego rodzaju mąki (na przykład kokosowej, kukurydzianej bądź ryżowej), jajek, margaryny, miodu i mleka kokosowego. Wszystkie składniki miesza się, by nie było grudek. Następnie masę przelewa się do formy do pieczenia i dekoruje owocami. Świetnie sprawdzą się truskawki, maliny, ananas, kiwi, borówki i jabłka. Ciasto piecze się przez około 50 minut.

Ciasto z kokosem Kategorie

Kokosanki w czekoladzie

Kokosanki w czekoladzie

Kokosanki w czekoladzie to mięciutkie ciastka zrobione z biszkoptu, oblane polewą i otoczone wiórkami kokosowymi. Tradycyjne ciasto wykonuje się mąki pszennej, jajek, proszku do pieczenia, cukru i oleju. Wymieszaną masę wylewa się do formy i piecze w piekarniku, aż biszkopt się zarumieni. Ostudzone ciasto biszkoptowe kroi się na równe części, najlepiej w kwadraty, a potem moczy w słodkiej polewie i obtacza wiórkami. Polewę można zrobić z kakao, mlekiem, masłem i cukrem lub rozpuścić ulubioną czekoladą gorzką albo mleczną.

Krem kokosowy

Krem kokosowy

Krem kokosowy do drinków i herbatników można przygotować w 15 minut. Wystarczą wiórki kokosowe, cukier lub miód i blender. Krem kokosowy do tortu i ciasta prócz wiórek może zawierać mleko, mleczko kokosowe, białą czekoladę, budyń, serek mascarpone, masło, margarynę, żółtka jaj, a nawet odrobinę alkoholu, np. malibu. Krem kokosowy z mascarpone jest bardzo delikatny i rozpływa się w ustach, a zaprawiony alkoholem – nabiera wyrazistości. Pysznie smakuje zwłaszcza w cieście rafaello.

Ciasto ananasowo kokosowe

Ciasto ananasowo kokosowe

Ciasto ananasowo kokosowe sprawdzi się na poobiedni deser oraz eleganckie przyjęcia. Do przyrządzenia wypieku można użyć świeżych owoców bądź tych z puszki. Na początku należy upiec biszkopt. Zamiast mleka krowiego do surowej masy warto wlać mleczko kokosowe. Na gotowe, ostudzone ciasto wykłada się krem budyniowy zmiksowany z kawałkami ananasa oraz syropem ananasowym (z puszki). Placek ananasowiec doskonale smakuje oprószony wiórkami kokosowymi i udekorowany bitą śmietaną.

Ciasto rafaello

Ciasto rafaello

Ciasto „Rafaello” to elegancki deser kokosowy, który przygotowuje się bez pieczenia. Wystarczy przełożyć kilka warstw herbatników lub krakersów budyniem waniliowym, a całość posypać wiórkami kokosowymi. Znane są także przepisy na „Rafaello” z białą czekoladą oraz torcik kokosowy, który przygotowuje się na biszkopcie. Można przygotować również ciastka „Rafaello” w postaci małych kulek obtoczonych wiórkami kokosowymi.

Budyń kokosowy

Budyń kokosowy

Budyń kokosowy przygotowuje się z mleka krowiego, mleka kokosowego, mąki ziemniaczanej oraz wiórków kokosowych. Można również użyć gotowej mieszanki ze sklepu. Budyń ma delikatny smak i jest sycący. Doskonale sprawdzi się jako poobiedni deser lub lekka przekąska do pracy. Do budyniu można dodać również owoce, syrop malinowy oraz polewę czekoladową.

Kokosanki

Kokosanki

Kokosanki, inaczej nazywane kokoskami lub ciasteczkami kokosowymi, przygotowuje się z białek i cukru ubitych na sztywną pianę. Dodaje się do nich wiórki kokosowe, a następnie z powstałej masy formuje ciasteczka. Kokosanki piecze się w piekarniku – powinny stać się rumiane. Kokoski można przygotować także z biszkoptu, który kroi się na kawałki, moczy w polewie czekoladowej, po czym obtacza w wiórkach kokosowych.

Znaleźliśmy 220 przepisów w kategorii Ciasto z kokosem