Co to jest weganizm? Weganizm jest rygorystyczną odmianą wegetarianizmu, polegający na odrzuceniu mięsa zwierzęcego, owoców morza oraz produktów pochodzenia zwierzęcego: mleka, sera, jaj, żelatyny, miodu, a nawet wełny czy jedwabiu. Podstawą diety wegańskiej stanowią: warzywa i owoce, zboża, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona oraz oleje roślinne.

Jest to jedna z odmian wegetarianizmu, zaliczana do grona wyjątkowo rygorystycznych diet stosowanych w dzisiejszych czasach.
Warto dodać, że weganizm wybierany jest z powodów religijnych, kulturowych, etycznych, filozoficznych lub zdrowotnych.
 
Podstawą diety wegańskiej stanowią: warzywa i owoce, zboża, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona oraz oleje roślinne.
 
Stosując dietę wegańską możemy przygotować rozmaite i pyszne potrawy. Sprawdzone, aromatyczne wegańskie zupy czy ciasta to tylko przykłady, jakie możemy znaleźć wśród przepisów na dania wegańskie na portalu gotujmy.pl.
 
Stosujesz dietę wegańską? A może szukasz ciekawych i oryginalnych przepisów? Świetnie trafiłeś. Na portalu gotujmy.pl w dziale wegańskie, masz szeroki dostęp do rozmaitych, barwnych, smacznych i aromatycznych potraw bez użycia produktów zwierzęcych oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. W tym miejscu każdy odnajdzie coś dla siebie. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy!
 
Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 427 przepisów w kategorii Dieta wegańska

Pieczone kasztany

Pieczone kasztany

sammakko sammakko

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: