Lekkie, zdrowe i dietetyczne dania od dłuższego czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy chcemy żyć i odżywiać się zdrowo. Wachlarz powodów, które motywują nas do korzystania z przepisów dietetycznych jest bardzo szeroki. Niektórym zwyczajnie zależy na zrzuceniu kilku kilogramów. Inni z przyczyn zdrowotnych nie mogą spożywać określonych produktów. Jeszcze inni po prostu lubią lekkie potrawy i szukają dla siebie odpowiedniej diety.

Praktycznie każde danie można przygotować w wersji dietetycznej. Właśnie w tej kategorii znajdziecie wiele pomysłów na dietetyczny obiad, pełne witamin dietetyczne sałatki i pyszne dietetyczne desery.

Tutaj coś dla siebie znajdą też ci, którzy w swojej diecie nie uwzględniają mięsa. Przepisy wegetariańskie i wegańskie na dania powstałe na bazie np. kasz, warzyw i owoców to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy nie jadają mięsa. Również cukrzycy mogą liczyć na bogactwo przepisów na dania dostosowane do diety cukrzycowej, pozwalające uniknąć wahań cukru w krwi. Dzięki nim diabetycy będą cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Dla osób nietolerujących glutenu mamy przepisy na dania i desery bezglutenowe, które można bezpiecznie jeść będąc na diecie bezglutenowej. W związku z dużą popularnością diety wysokobiałkowej zwanej też dietą dukana znajdziecie tutaj wiele przepisów na wysokobiałkowe koktajle, dania a nawet ciasta z dużą zawartością protein. Serdecznie zachęcamy do wypróbowania dietetycznych przepisów!

Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 5394 przepisów w kategorii Diety

Nocna  owsianka

Nocna owsianka

dorota w dorota w

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: