Nie sposób wyobrazić sobie polskiej kuchni bez kapusty. To ona od pokoleń podkreśla smak wielu sycących i pożywnych potraw. Już nasze prababcie z zapałem wymyślały przepisy na pyszne dania z kapustą. I tak obok tradycyjnego kapuśniaka, pojawiły się gołąbki, pierogi i krokiety z kapustą i grzybami.

Z kapusty możemy przyrządzić wiele smacznych dań. W sezonie, nie sposób przynajmniej raz nie zjeść młodej gotowanej kapusty. Jej słodki smak, zniewala i skutecznie kusi podniebienia. Młoda kapusta zasmażana, z kiełbasą, z pomidorami i pulpecikami - inspiracji na dania jest wiele!

Skosztować należy także wielu odmian tego warzywa dostępnych w sklepach, na bazarkach: kapusta czerwona, kapusta pekińska i włoska. Kapusta jest bardzo zdrowa, smaczna, a co najważniejsze można z niej przygotować wiele rewelacyjnych dań. Niezastąpiona do surówek, gołąbków i bigosu, żeberek, golonki. Doskonale sprawdza się jako farsz do pierogów i krokietów.

Kapusta jednak nie musi kojarzyć się wyłącznie z tradycyjną kuchnią, choć nie należy zapomnieć, że jest to jeden z głównych składników, który znajdziemy w przepisach na boże narodzenie. Tradycyjnym daniem wigilijnym jest kapusta z grochem oraz kapusta z grzybami.

Coraz częściej staje się także składnikiem wykwintnych tart i makaronów. Zachęcamy do kulinarnych eksperymentów z kapustą w roli głównej.

Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 1949 przepisów w kategorii Kapusta

Poświąteczny bigos

Poświąteczny bigos

reanja reanja

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: