Krokiety to danie, które podobnie jak pierogi można przyrządzić na wiele sposobów - wytrawnie, na słodko lub w wersji wigilijnej. Środek wypełniamy dowolnym farszem, zawijamy w kształt koperty lub rulonik, obtaczamy w jajku, bułce tartej i smażymy. Danie gotowe!

Najważniejszy składnikiem w tym smakołyku podobnie jak w przypadku naleśników jest farsz - to on sprawia, iż z chęcią sięgamy po kolejny z nich. Wyróżniamy wiele rodzajów krokietów, najpopularniejsze to krokiety z pieczarkami oraz krokiety z kapustą lub te w wersji wigilijnej z kapustą i grzybami podawane z barszczykiem czerwonym do popicia. Takie danie jest jedną z 12 potraw wigilijnych.

Krokiety najlepiej smakują z sosami i gulaszami. Z warzywnym lub pieczarkowym farszem będą idealne dla osób lubiących mniej kaloryczny obiad. Oryginalnym pomysłem na główny posiłek dnia mogą być także krokiety z mięsem śliwką i sałatką, ich charakterystyczny smak sprawi, że wrócimy do nich niejednokrotnie. Warto więc mieć w swojej książce kucharskiej choć jeden sprawdzony przepis na krokiety!

Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 492 przepisów w kategorii Krokiety

Krokiety z kapustą

Krokiety z kapustą

dayzi dayzi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Krokiety z mięsem

Krokiety z mięsem

zbysiowa zbysiowa

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: