Jest to jedyna kuchnia, która nie posiada rdzennych potraw, a jedynie dania zapożyczone, lekko zmodyfikowane oraz powstałe w Australii.
Czym jest kuchnia australijska? „ Tradycyjna” kuchnia australijska bazuje na potrawach angielskich, przywiezionych do siedziby kangurów za sprawa angielskich emigrantów oraz zesłańców.

Ponadto, kuchnia australijska stawia na równi z potrawami wyspiarzy najlepsze dania pochodzące z południowo-wschodniej Azji, południowej Europy- kuchnia grecka, libańska oraz włoska, a co ciekawe również kuchnię polską. Dzięki takiej mieszance, australijskie kulinaria bazują na sześciu rozmaitych kuchniach świata.

Jedynym produktem najbardziej australijskim jest dodatek do potraw o nazwie vegemite. Jest to pasta do smarowania pieczywa, oraz składnik sosów czy dań głównych, wytworzony na bazie drożdży oraz warzyw o słonym smaku.

Obecnie słynnymi daniami serwowanymi w Australii są: niedzielne pieczenie, kotlety z kością z rusztu oraz potrawy mięsne podawane z warzywami, potocznie zwanymi three veg (ziemniaki, groszek, marchewka a czasami fasola).

Wielką popularność zdobyły łakocie dostępnie jedynie w Australii, wymyślone na terenie tego państwa lub wytworzone przez obywateli tego kraju. Słynne biszkopty „Tim Tam” kupimy jedynie w Australii. Sposób jedzenia ciasteczek jest zaskakujący, ponieważ polega na odłamaniu rogów po przekątnej biszkopta i picie przez taką rurkę kawy lub herbaty.

Znany nam wszystkim tort Pavlova, czyli tort bezowy teoretycznie powstało na terenie Australii, choć obywatele Nowej Zelandii posiadają odmienne zdanie. Anzac biscuits posiadają recepturę z okresu I wojny światowej. Wymyślone zostały, aby istniała możliwość transportu z Australii do australijskich żołnierzy walczących w Europie. Lamingtony są natomiast połączeniem kuchni tajskiej, włoskiej oraz greckiej. Jest to ciasto biszkoptowe, oblane czekoladą z dodatkiem dżemu i wiórek kokosowych.

Jeżeli macie ochotę przygotować dania lub słodkości rodem z Australii, zajrzyjcie do działu kuchnia australijska na portalu gotujmy.pl

W tym miejscu zamieszczona jest kolekcja najlepszych i sprawdzonych przepisów naszych użytkowników. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie: Fotolia

Biszkopt czekoladowy

Biszkopt czekoladowy

Jeśli do składników na ciasto biszkoptowe dodamy kakao otrzymamy klasyczny biszkopt kakaowy z 4 jaj. Gdy zależy nam na upieczeniu biszkoptu na dużą blachę, wówczas musimy liczyć się z koniecznością użycia co najmniej 6 jaj. Warto pamiętać o tym, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku kakao można zastąpić gorzką czekoladą. Tak powstałe ciemne biszkopty doskonale sprawdzają się jako baza do ciast i tortów czekoladowych. Wystudzony biszkopt dobrze jest nasączyć ponczem. Wówczas zyskujemy gwarancję, że ciasto nie będzie suche. Poncz można zrobić np. z soku cytrynowego, kawy, herbaty lub likieru. Biszkopt czekoladowy do tortu kakaowego należy przełożyć ulubionym kremem, bitą śmietaną lub musem czekoladowym.