Słynie ona z obfitości podawanych posiłków.  W tej kuchni dominują produkty mięsne, rybne oraz wyjątkowo ostre. Należy pamiętać, że ten rodzaj kuchni zrodził się z połączenia smaków indiańskich, afrykańskich oraz europejskich. Kuchnia brazylijska jest ciekawą propozycją dla Europejczyków.

Do grona reprezentacyjnych potraw z cała pewnością możemy zaliczyć ostre sosy czy vatapę (oryg. vatapá), czyli pureé z suszonych oraz świeżych raków, ryb, orzechów nerkowca, orzechów ziemnych, chleba, mąki kukurydzianej, oleju palmowego, cebuli, fasoli, pomidorów, mleka kokosowego oraz przypraw. Oczywiście ta potrawa w zależności od regionu zmienia nieco swój skład.
 
Co ciekawe Brazylijczycy nie przepadają za ostrymi daniami, a jedynie sosami. Wyjątkowo popularną formą przygotowywania jedzenia, jak nie nieodzowną jest grillowanie. Grilluje się tutaj wszystko. Grillowane warzywa, grillowana wieprzowina czy wołowina. To tylko namiastka przykładów.
 
Do mięsnych dań tradycyjnych państwa Ameryki Łacińskiej, z cała pewnością możemy zaliczyć: Feijoada completa- gulasz na bazie czarnej fasoli, mięsa oraz przypraw, Moqueca – owoce morza zanurzone w specjalnym sosie z oleju palmowego, Acarajé- można zaliczyć do odmian brazylijskiego fast food,’u, ponieważ składa się z rozgniecionego fasolnika z vatapą oraz owoców morza. To wszystko podane jest w cieście. Nie wolno zapominać o najsłynniejszej zupie brazylijskiej przygotowywanej z serc palmowych nosząca nazwę sopa de palmito.
 
Do słodkości zaliczamy: beijinhos de coco- kulki z żółtek, mleka i wiórków kokosowych czy czekoladowe kuleczki z orzechami ziemnymi zwanymi cajuzinho.
 
Jeśli chcecie zagłębić się w kuchnię brazylijską wejdźcie do działu kuchnia brazylijska na portalu gotujmy.pl. W tym miejscu znajdziecie pyszne i sprawdzone przepisy. Serdecznie zapraszamy!
 
Zdjęcie: Fotolia

Kuchnia brazylijska Kategorie

Znaleźliśmy 43 przepisów w kategorii Kuchnia brazylijska

Coxinha de galinha

Coxinha de galinha

Gosia86 Gosia86

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Brazyliski kurczak

Brazyliski kurczak

Ellen Ellen

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Maqueca po polsku

Maqueca po polsku

reanja reanja

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: