Mięso z kurczaka jest chude i smaczne i należy do niezwykle ważnych produktów w naszej diecie ze względu na zawartość bezcennego składnika, jakim jest białko.

Kurczaka można przygotowywać na tysiące sposobów, mięso drobiowe jest szybkie w obróbce. Aby wydobyć to co najlepsze musimy je zamarynować lub odpowiednio doprawić. Mięso drobiowe uwielbia towarzystwo rozmarynu, curry, ziół prowansalskich, cytryny i imbiru.

Niedzielny obiad w wielu polskich domach nie mógłby się odbyć bez naszego dobra narodowego - rosołu! Inne zupy z kawałkiem wartościowego kurzego mięsa i warzyw będą pożywne i syte. Na obiad warto przygotować także pożywny gulasz lub potrawkę z kurczaka, kotlet z piersi z kurczaka lub pyszny i aromatyczny kurczak pieczony w całości.

Pomysłem na przekąskę mogą być roladki z filetów kurczaka. Nadziewane serem, kawałkiem ogórka i odrobiną masła smakują bardzo dobrze i odświętnie.

Mięso z kurczaka uprzednio zamarynowane i upieczone na grillu wspaniale sprawdzi się na letnie przyjęcie. Inspirujcie się przepisami na udane potrawy z kurczakiem!

Zdjęcie: Fotolia

Znaleźliśmy 8861 przepisów w kategorii Kurczak