Leczo to rodzaj dania jednogarnkowego do którego przygotowania wykorzystujemy różnorodne warzywa i rodzaje mies. Jest to potrawa którą przygotujemy bez najmniejszych problemów, nie wymaga ona wielkich umiejętności kulinarnych. Składniki wystarczy pokroić w kostkę wrzucić do garnka, doprawić i dusić przez przynajmniej 40 minut. Pyszne leczo ugotujemy z kabaczka, pieczarek, papryki, z mięsem lub bez. Podajemy je z ryżem, ziemniakami lub po prostu z chlebem. Tak przygotowane leczo możemy włożyć w słoiki i wykorzystać w chwilach gdy nie mamy czasu na gotowanie.
Leczo z kabaczka

Leczo z kabaczka

Z pewnością każdy zna smak pysznego leczo z cukinii. Aby trochę urozmaicić tą potrawę warto skusić się również na leczo z kabaczka. Niezastąpionym elementem potrawy jest podsmażana kiełbasa i wędzony boczek. Danie jest mocno warzywne – prócz kabaczka wykorzystuje się czerwoną, żółtą, zieloną paprykę i mięsiste pomidory. Smak leczo podkreśli ostra czerwona papryka oraz sól i pieprz. Propozycją obiadu może być również leczo z kabaczkiem, papryką i pieczarkami – wyśmienicie smakuje z dodatkiem kiełbasy, ale także w wersji wegetariańskiej.

Leczo z mięsem

Leczo z mięsem

Do przygotowania leczo z mięsem możemy użyć różnych jego rodzajów. Za każdym razem będzie pyszne i sycące, tak zwane „konkretne jedzenie”. Dobrze doprawione, lekko pikantne i aromatyczne, może zostać ulubionym daniem w naszym domu. Gotując leczo z kiełbasą, mięsem mielonym, parówkami, czy kurczakiem i pieczarkami możemy mieć pewność, że nikt z domowników nie zostanie głodny.

Leczo węgierskie

Leczo węgierskie

Leczo węgierskie to klasyczne danie tej kuchni. Jego składniki to papryka, pomidory, cebula i mięso na przykład kurczak, czy kiełbasa. Potrawy węgierskie często przyprawione są dużą ilością suszonej papryki, tak jest i w tym przypadku. To leczo możemy oczywiście wzbogacić na przykład dodatkiem bakłażana lub cukinii. Jest ono gwarancją dobrego smaku i niesamowitego aromatu.

Leczo wegetariańskie

Leczo wegetariańskie

Leczo wegetariańskie, a nawet wegańskie możemy przygotować z różnorodnych składników i podawać na obiad kilka dni w tygodniu. Dzięki różnym wariantom i możliwościom danie to nie znudzi się nam zbyt szybko. Możemy to danie przyrządzić z pieczarkami, cukinią, papryką, dynią, czy bakłażanem. To dietetyczne leczo można przełożyć do słoików w ramach zapasów na zimę.

Leczo z cukinii

Leczo z cukinii

Leczo z cukinii z dodatkiem papryki, pieczarek i kurczaka jest bardzo popularnym daniem. Przygotowuje się bardzo prosto, wszystkie składniki lądują w jednym garnku, a do tego smakuje wybornie. Taki gulasz z cukinii możemy przygotować także bez użycia mięsa, taka alternatywa dla wegetarian, a nawet wegan. Przyprawiamy je według własnego uznania, ulubionymi ziołami. Możemy przełożyć je do słoików i leczo z cukinii na zimę gotowe.

Leczo z kurczakiem

Leczo z kurczakiem

Leczo z kurczakiem będzie bardzo lekkim, dietetycznym daniem. Polecamy je osobom dbającym o linie i zdrowie. Bogactwo warzyw i niskokaloryczne mięso zapewniają nam wiele witamin, minerałów, białka, a jednocześnie zawiera niewiele kalorii. Zwłaszcza jeśli przygotujemy leczo z piersią kurczaka i dodamy cukinie, czy pieczarki. Jednocześnie potrawa ta jest bardzo smaczna i efektowna.
 

Leczo na zimę

Leczo na zimę

Leczo na zimę jest warzywną potrawą przygotowaną z papryki, pomidorów, cebuli, nierzadko z dodatkiem cukinii i pieczarek. Przygotowanie tego zimowego przetworu nie jest skomplikowane. Pierwszą czynnością jest dokładne umycie warzyw, a następnie ich pokrojenie w kostkę. Pomidory należy sparzyć wrzątkiem i obrać. Wszystkie warzywa smaży się na głębokiej patelni, a gdy staną się miękkie doprawia się je solą i ostrą papryką. Leczo przekłada się do wyparzonych słoików i pasteryzuje przez około 20 minut.

Leczo z kiełbasą

Leczo z kiełbasą

Leczo z kiełbasą jest to danie bardzo tradycyjne wręcz klasyczne. Smakuje wyśmienicie a nasza wędlina nadaje mu wspaniały wędzony posmak. Możemy przygotować je z dodatkiem różnorodnych warzyw, czy grzybów. Leczo z kiełbasą i cukinią, pieczarkami, papryką, czy innymi warzywami za każdym razem będzie smakować inaczej jeżeli będziemy je urozmaicać i przyprawiać według własnego uznania.

Leczo z cukinii

Leczo z cukinii

Leczo to tradycyjna potrawa kuchni węgierskiej. Swoją konsystencją przypomina bardzo gęstą zupę. Dzięki dodaniu cukinii, leczo staje się lżejsze i bardziej delikatne w smaku. Leczo z cukinii przygotowuje się z różnymi dodatkami: można na przykład przyrządzić leczo z cukinii z kiełbasą lub parówkami, leczo z cukinii i papryki, leczo z cukinii i pieczarek czy leczo z cukinii z kurczakiem. Wegetarianie i weganie na pewno chętnie wypróbują leczo z cukinii bez mięsa. Gotową potrawę można przełożyć do słoików, zapasteryzować i jeść nawet wtedy, kiedy sezon na cukinię się skończy.

Leczo węgierskie

Leczo węgierskie

Tradycyjne węgierskie leczo to jednogarnkowa potrawa składająca się z warzyw i pomidorowego sosu. Składniki na leczo to: pomidory, papryka oraz cebula. Warzywa przesmaża się na patelni, a potem dusi w garnku w sosie, który wytworzył się z pomidorów. Leczo węgierskie z cukinią lub kabaczkiem to urozmaicenie tradycyjnej węgierskiej potrawy. Do dania można też dodać kiełbasę, boczek lub ostrą paprykę chili. Leczo doprawia się solą oraz świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Znaleźliśmy 738 przepisów w kategorii Leczo

Leczo z cukinii

Leczo z cukinii

Agata88 Agata88

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Jesienne leczo Eli

Jesienne leczo Eli

eli_555 eli_555

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Leczo z indykiem

Leczo z indykiem

haniakson haniakson

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Kolorowe leczo

Kolorowe leczo

Katarzyna J. Katarzyna J.
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: