Orzeszki ziemne to jedne z najczęściej występujących orzechów w filmach. Nadają się idealnie do dań na słodko, takich jak naleśniki czy słodkie bułeczki. Nie należy też zapominać o wyśmienitych ciastach z dodatkiem orzechów ziemnych oraz przepysznej czekoladzie.

Orzeszki ziemne występują pod dwoma postaciami: naturalne oraz prażone lub solone. W tej drugiej formie są jedną z najczęściej wybieranych przekąsek. Naturalne orzeszki ziemne idealnie skomponują się z sałatką albo makaronem. Zmiksowane, mogą służyć jako podstawa do sosów do mięs albo, po odpowiednim doprawieniu, stać się przepysznym kremem orzechowym.

Nie ciekawiło Was nigdy, czy słonie faktycznie uwielbiają orzeszki ziemne? Na pewno od nich nie stronią, ale nie ustalono jeszcze, czy są one ich ulubioną przekąską. Na orzeszki ziemne trzeba niestety uważać. Zepsute wytwarzają aflatoksyny, które mają bardzo szkodliwe działanie naszą wątrobę. Orzeszki ziemne są też jednym z najczęstszych alergenów. Zjedzenie ich przez osoby uczulone powoduje wstrząs anafilaktyczny, który w niektórych przypadkach może spowodować zaciśnięcie się mięśni tchawicy.

Na orzeszki ziemne trzeba więc uważać. Ale jeśli tylko znajdzie się te świeże, to warto jest przygotować z nich jakieś dobre danie, korzystając z zamieszczonych tu przepisów. Polecamy!

Znaleźliśmy 20 przepisów w kategorii Orzechy ziemne

Sernik Snickers

Sernik Snickers

Mniam1 Mniam1
3

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: