Owsianka jest smacznym pomysłem na szybkie i pełnowartościowe śniadanie. Świetnie smakuje podawana na ciepło z dodatkiem owoców, np. banana czy z malinowym musem, ale równie smaczna jest owsianka na zimno. Błyskawiczną owsiankę bez gotowania przygotuje się poprzez zalanie płatków wrzątkiem, które następnie odstawia się na około 5 minut aż spęcznieją. W miseczce miażdży się banana, dodaje płatki oraz gęsty jogurt naturalny. Płatki owsiane na śniadanie znakomicie komponują się z suszoną żurawiną, orzechami lub rodzynkami. 
Pieczona owsianka

Pieczona owsianka

Zapiekana owsianka to świetna alternatywa dla dobrze znanej gotowanej na mleku lub wodzie.  Sposób jej przygotowania polega na zalaniu płatków owsianych płynem np. sokiem owocowym, mlekiem lub jogurtem,  a następnie upieczeniu. Dodatki są jak najbardziej pożądane - owoce, orzechy lub masło orzechowe i owsianka nabiera niepowtarzalnego charakteru. Możemy podać ją również w formie ciastek owsianych z miodem, muffinek z płatkami owsianymi , lub owoców zapiekanych z  płatkami i masłem. Dzieci  chętnie skuszą się na tak podaną, zdrową przekąskę, a i dorośli pewnie nie odmówią poczęstunku.

Owsianka z owocami

Owsianka z owocami

Płatki owsiane najczęściej  podawane są z owocami.  Owsiankę z bananem, jabłkiem, truskawkami, malinami czy pomarańczą chętnie przyrządzamy, by zdrowo rozpocząć lub zakończyć dzień.  Dzięki tym dodatkom smakuje jak oczekiwany deser, rozpieszcza nasze podniebienie i przestajemy ją kojarzyć z mdłą papką o nieciekawym kolorze.  Oprócz owoców świeżych, możemy dodawać owoce suszone, wtedy dodajemy je podczas gotowania się płatków. Świetnym ukoronowaniem owsianki będzie również frużelina owocowa, którą możemy polać danie już nałożone do miseczki.

Znaleźliśmy 194 przepisów w kategorii Owsianka

Nocna  owsianka

Nocna owsianka

dorota w dorota w

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Owsianka jagodowa

Owsianka jagodowa

jolao jolao

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Owsianka z batatem

Owsianka z batatem

ajrinwu ajrinwu
2

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Dyniowa owsianka

Dyniowa owsianka

Alex_M Alex_M

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: