W jaki sposób przygotować jedne z najzdrowszych pierogów? Oczywiście włożyć jako farsz szpinak! To zielone warzywo jest niezwykle zdrowe i zawiera wiele cennych składników. Na pewno przypadnie Wam do gustu.

Pierogi ze szpinakiem zachwycają nie tylko ze względu na swój niepowtarzalny kolor, ale też z powodu nieziemskiego smaku. Sekret tego dania tkwi w idealnie przygotowanym szpinaku. Niektórzy wykonują go na wzór pierogów ruskich. Do farszu dodają ser, ziemniaki i oczywiście szpinak. W wersji ala z Grecji do szpinakowego nadzienia dodaje się fetę i czosnek.

Oprócz farszu, który jako główny składnik wykorzystuje szpinak, same ciasto też może uzyskać zielony kolor. Wystarczy do gotowego ciasta dodać odsączony z nadmiaru wody i zmielony na bardzo drobno szpinak. Dzięki temu pierogi będą zielone nie tylko w środku, ale i na zewnątrz.

Jeśli uwielbiacie pierogi, nie możecie ich nie wypróbować w tej wersji. Koniecznie przejrzycie zamieszczone przepisy i spróbujcie wykonać własne pierogi ze szpinakiem. Dla tych. którzy swoje przepisy na ten smakołyk już posiedli, czekają rzesze osób, zniecierpliwionych żeby poznać sekret ich idealnych pierogów.