Rogaliki z ciasta francuskiego stanowią pożywną przekąskę. Wypiek jest delikatny w smaku, słodki i lekki. Można zjeść go zarówno na ciepło, jak i na zimno. Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą warto przygotować na rodzinne przyjęcie.

Nadzienie do rogalików

Nadzienie do rogalików robi się rozpuszczonej czekolady deserowej bądź masła, cukru i kakao. Opcjonalnie do każdego z nich można dodać owoców. Świetnie sprawdzą się maliny, śliwki, truskawki i banany. Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami są lekko kwaśne, orzeźwiające i sycące. Do uduszonych owoców dobrze jest dodać odrobinę cynamonu – wówczas nadzienie stanie się bardziej aromatyczne. Gotowy wypiek dekoruje się polewą czekoladową bądź lukrem. Jeśli w domu brakuje świeżych owoców, można przyrządzić rogaliki z ciasta francuskiego z marmoladą. Warto użyć tej z porzeczek, brzoskwiń albo wiśni. Gorące wypieki dobrze jest oprószyć sezamem, makiem, wiórkami kokosowymi bądź płatkami migdałowymi.

Rogaliki na słono

Rogaliki z ciasta francuskiego na słono świetnie zastąpią kanapki. Wypiek można zabrać jako drugie śniadanie do szkoły lub pracy. Jako farsz do rogalików sprawdzą się: ser żółty, feta, twaróg, pieczarki, szynka, suszone pomidory, szpinak, papryka, cukinia, oliwki, łosoś, tuńczyk, jajka i inne produkty. Składniki należy rozdrobnić, doprawić i przełożyć na ciasto francuskie.

Rogaliki z ciasta francuskiego Kategorie

Croissant

Croissant

Croissant to pieczywo z ciasta francuskiego w kształcie rogala bez nadzienia. Według legendy, swój kształt zawdzięcza zwycięstwu nad wojskami tureckimi, których flaga miała wzór półksiężyca. Croissanty są chrupiące, lekkie o strukturze miodowego plastra. Mają zarówno słony, jak i słodki smak. Bardzo istotne w wyrobie croissantów jest dodanie stuprocentowego masła bez żadnych dodatków. Najsmaczniejsze rogaliki to te, które przygotowywane były w chłodnym i suchym pomieszczeniu.

Ciastka z ciasta francuskiego

Ciastka z ciasta francuskiego

Ciasto francuskie stwarza szerokie możliwości w cukiernictwie: najbardziej znane są tarty, ciasta i ciastka z ciasta francuskiego. Najlepiej przygotowywać je w niższych temperaturach, wypieki będą więc bardziej udane w okresie poza największymi upałami. Nie powinno się za wcześnie otwierać piekarnika – można to zrobić dopiero, gdy ciasto będzie już ładnie przyrumienione. Ciasto francuskie zachowuje chrupkość po pieczeniu w wysokiej temperaturze.

Ciastka francuskie z dżemem

Ciastka francuskie z dżemem

Ciasta francuskie z dżemem przygotowuje się z płatów ciasta francuskiego. Można kroić je na większe lub mniejsze kwadraty i podwijać brzegi ku górze – wówczas nadzienie nie wypłynie z wypieku. Dzieci najbardziej lubią owocowe dżemy bez pestek (nawet tych drobniutkich z truskawek) oraz skórek, warto więc zwrócić na to uwagę przy ich zakupie lub przygotowaniu.

Rogaliki półfrancuskie

Rogaliki półfrancuskie

Rogaliki półfrancuskie stanową delikatny w smaku, słodki i pożywny deser. Można przygotować je na rodzinny obiad oraz zabrać do szkoły bądź pracy. Rogaliki półfrancuskie doskonale smakują zarówno w wersji słodkiej, jak i słonej. Do surowego ciasta zazwyczaj dodaje się: czekoladę, dżem, marmoladę, owoce, sery, wędliny, ryby, warzywa, zioła, przyprawy, pasty, jajka, pieczarki i grzyby. Gotowe wypieki dobrze jest udekorować cukrem pudrem, czekoladą, lukrem, sezamem, makiem bądź wiórkami kokosowymi.

Znaleźliśmy 120 przepisów w kategorii Rogaliki z ciasta francuskiego

Ciasteczka półfrancuskie

Ciasteczka półfrancuskie

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: