Pożywna sałatka sprawdzi się w każdej sytuacji jako przystawka na przyjęciu, imprezie rodzinnej lub domówce w gronie znajomych, a także jako drugie śniadanie w pracy lub szkole. Sałatka wspaniale pasuje zarówno na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Sałatki smaczne i szybki w przygotowaniu. Śledź to jeden z ulubionych przez Polaków dodatków do sałatki.  Podobnie jak karp, śledź jest rybą pełną składników odżywczych - witamin i mikroelementów oraz źródłem kwasów nienasyconych. Należy do ryb o najmniejszym stopniu zanieczyszczenia metalami ciężkimi. 

Śledziową sałatkę możemy przygotować na wiele sposób . Najpopularniejszą sałatką śledziową jest ta "pod pierzynką" z dużą ilością śledzi, ziemniaków, żółtego sera, buraczków, cebuli, ogórków i majonezu. Kolorowa, warstwowa najlepiej wygląda przygotowana w przezroczystym naczyniu, wtedy dokładnie widać jej warstwy i „pierzynkę” z żółtego sera i majonezu. 

Na słodko z dodatkiem pomarańczy, mandarynek i rodzynek, śledziowa sałatka również będzie smakowała dobrze, wytrawna z pieczarkami, papryką i porem, fasolką szparagową także znajdzie swoich fanów.

Polecane przepisy do kategorii Sałatka śledziowa

Znaleźliśmy 928 przepisów w kategorii Sałatka śledziowa

Sałatka śledziowa

Sałatka śledziowa

ewaeu ewaeu

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: