Najzwyklejsze warzywa mogą awansować do grona frykasów- tworzą w ten sposób nieziemskie sałatki!  Wystarczy je czasem umiejętnie połączyć lub wzbogacić o małe, co nieco: wędliny, sery, zioła czy sos.

Groszek- niezbędny składnik wielu sałatek, swoją sławę zawdzięcza nie tylko zdrowotnym właściwością, ale także pięknemu kolorowi, który świetnie zdobi nasze smakołyki! Idealnymi składnikami do sałatki z groszkiem będą, kawałki kurczaka lub indyka, ryż, makaron, a nawet ryby.  

Do sałatek można wykorzystywać groszek konserwowy, z zalewy, świeży (groszek cukrowy) lub mrożony. Ten ostatni najlepiej ugotować na półtwardo w bulionie. Dzięki temu będzie miał pełniejszy smak a jego struktura pozostanie zwarta i sprężysta.

Świąteczna sałatka jarzynowa, sałatka wiosenna, sałatka śledziowa, sałatka z pieczarkami oraz wszelkiego rodzaju sałatki warstwowe w wersji wytrawnej to najlepsze przykłady popularności groszku.

Groszek konserwowy to też doskonała baza dla sałatkowego dipu. W tym celu wystarczy zblendować go na gładką masę z suszonymi pomidorami, oliwą i ząbkiem czosnku. Tego typu sos jest wyśmienity do sałatek z rybami, wędlinami oraz serami. 

Dla wielbicieli kuchennego eksperymentowania najlepsza będzie sałatka z groszkiem cukrowym i kwiatami nasturcji. Nie trzeba uzasadniać znaczenia świeżych, domowych sałatek. Są idealną przekąska, na co dzień, ale także, kiedy spodziewamy się gości.

Do dzieła! Zasmakujcie przepysznych sałatek z groszkiem!

Zdjęcie: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Sałatka z groszkiem

Znaleźliśmy 625 przepisów w kategorii Sałatka z groszkiem

Warzywna sałatka

Warzywna sałatka

patunia87 patunia87

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Sałatka z szynką

Sałatka z szynką

Beatris Beatris

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: