Pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy pomyślimy o schabie to… kotlety. Nic dziwnego - ciężko wyobrazić sobie bez nich domowy obiad! Proste, szybkie w przygotowaniu, smaczne i nie wymagające wysiłku - nic dziwnego, że mięsna konkurencja nie ma szans! Przepisy na schab jednak nie kończą się na klasycznym kotlecie. Czas odkryć pozostałe oblicza tego mięsa!

Sekret udanych potraw ze schabu często tkwi w aromatycznej marynacie i odpowiednim przyprawieniu mięsa. Do przygotowania marynaty najczęściej używa się oleju, czosnku i ziół. Można także poeksperymentować z marynatą z dodatkiem miodu lub musztardy. Kontrolowanie czasu pieczenia, gotowania, smażenia i grillowania schabu pozwoli uzyskać efekt soczystego, kruchego i rozpływającego się w ustach mięsa.

Ze względu na możliwości przygotowania a także walory smakowe, schab często przyrządzany jest jako jedno z dań na święta Bożego Narodzenia. Schab pieczony i schab ze śliwką to chyba najpopularniejsze wersje, jakie możemy znaleźć na świątecznym stole. Nie wolno zapominać o tym, że nie tylko schab znajduje się na liście chętnie przyrządzanych mięs na święta.

Smak schabu idealnie podkreślają sosy, w tym grzybowy, pomidorowy, chrzanowy, a także żurawinowy i barbecue. Zdecydowanie warto spróbować, jak smakuje schab duszony w wytrawnym winie lub w piwie. Szukającym kulinarnego wyzwania, polecamy roladki schabowe! Ze schabu można wyczarować pyszne i niebanalne potrawy - wśród naszych propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Znaleźliśmy 2316 przepisów w kategorii Schab

Schab w marynacie

Schab w marynacie

kuchcik89 kuchcik89

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: