Sernik na zimno, to jedno z ulubionych ciast na letnie upały. Jest szybkie w przygotowaniu, a brak konieczności pieczenia go sprawia, że dość często sięgamy po przepis na to białe cudo. Do najczęściej wykonywanych należą serniki z galaretką i zatopionymi w niej owocami. To właśnie owoce stanowią zazwyczaj główny składnik letniej wersji tego ciasta. Truskawkowo-brzoskwiniowy, z jabłkami lub egzotycznie - z granatem. Każdy owoc będzie tu idealnie pasował.

Oczywiście, nie może też zabraknąć tradycyjnych serników z czekoladą, czy karmelem. Jednak w lekkiej, letniej odsłonie sprawdzą się dużo lepiej w upalne dni. W sezonie na sernik na zimno, kremowe pyszności zaskakują ilością barw i pomysłowością. Niektórzy, do wykonania tego ciasta używają tradycyjnie białego sera. Inni próbują swoich sił z serkiem philadelphia, a nawet - jogurtami

W tym przepysznym, lekko kwaśnym cieście nie może też zabraknąć równie lekkiego spodu. Wykonany z biszkoptów lub kruchego ciasta przyjemnie dopełnia całość. Niezwykłym zaskoczeniem są serniki wykonane praktycznie tylko z sera. Bez spodu, czekolady czy galaretki, z odrobiną owoców - pozwalają poczuć delikatny smak serowego musu.

Podzielcie się swoimi przepisami albo skorzystajcie z tych już zamieszczonych. Zobaczycie, że nie pożałujecie! 

Polecane przepisy do kategorii Sernik na zimno

Znaleźliśmy 564 przepisów w kategorii Sernik na zimno

Puszysty sernik kawowy

Puszysty sernik kawowy

zewa zewa
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: