Przepyszne, podłużne bułki zapiekane z dużą ilością sera, pieczarek i cebuli. Już wiecie o czym mówimy? Zapiekanki na nowo przeżywają swój sukces. Jeszcze do niedawna kojarzone były z zmarzniętym kawałkiem bułki, która po upieczeniu wyglądała jeszcze gorzej.

Teraz, do zapiekanki dodaje się niemal wszystko. W wersji jarskiej dominować będzie ser i warzywa, zaś w mięsnej spotkamy się z szynką, a nierzadko nawet z mielonym mięsem lub kurczakiem. Przepyszne, kolorowe zapiekanki cieszą nie tylko nasze oczy, ale i kubki smakowe. Dla prawdziwych smakoszy sera, wersja złożona z czterech ich rodzajów, z pewnością przypadnie do gustu.

Oprócz niezaprzeczalnej ilości dodatków, które możemy połączyć na kawałku bułki, zapiekanki biją popularnością inne dania jeszcze z jednego powodu - wykonanie ich zajmuje dosłownie chwilę. Przepisy na zapiekanki są na tyle łatwe, że każdy nowicjusz poradzi sobie z przyrządzeniem tego dania.

Zapiekanki dają nam nieskończone morze możliwości. Wykonanie wersji wegańskiej, wegetariańskiej, bezglutenowej albo bez mleka, nie stanowi problemu. Nie trudno się więc dziwić, że danie to lubi każdy. A Wy, który przepis wykonacie dzisiaj?