Ten rodzaj potrawy jest wyjątkowo popularnym daniem, uwielbianym przez dzieci i dorosłych.  Mogą być podawane zarówno na śniadanie i na obiad. To wszystko zależy tylko od nas. Co to są zapiekanki? Na to pytanie są dwie odpowiedzi. Zapiekanki to potrawa jednogarnkowa, zapiekana w piekarniku często podawana w porze obiadowej. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy włoską lasagne oraz grecką musakę.

Zapiekanką nazywamy również produkt fast food’owy powstały w Polsce w okresie PRL’u. Jest to zapiekane pieczywo z farszem pieczarkowo - cebulowym oraz z posypką serową. Dziś gusta się zmieniły, dlatego zapiekanki posiadają farsz mięsny, warzywny lub mieszany.

W domowym zaciszu chętnie podajemy na śniadanie zapiekanki serowe, z szynką czy z bagietki. Dodatek ulubionych warzyw i sosów jedynie urozmaici nasz poranny start.

A co przygotować na obiad? Odpowiedź jest prosta. Zapiekanki makaronowe, z brokułami, z mięsem mielonym, a może sezonowe z dynią lub w towarzystwie zapiekanego kurczaka.

Jeżeli chcecie poznać sekrety świetnych i zdrowych zapiekanek, wystarczy, że odwiedzicie portal gotujmy.pl . W dziale zapiekanki, znajdziecie mnóstwo inspirujących, sprawdzonych i domowych przepisów na to szybkie i smaczne danie. Zapraszamy!

Zdjęcie: Panthermedia

Znaleźliśmy 3921 przepisów w kategorii Zapiekanki