Klasyczna grochówka zajmuje stałe miejsce w polskiej kuchni. Ta aromatyczna i gęsta zupa słynie z tego, że jest bardzo treściwa. Już jedna porcja wystarczy, by zaspokoić nawet bardzo duży głód.

Rozgrzewająca grochówka szczególną popularnością cieszy się w okresie jesienno-zimowym. Gdy na dworze chłód, deszcz lub mróz talerz grochówki smakuje jak najwyższej klasy rarytas. Grochówka to też jedna z najczęstszych potraw serwowanych w wojsku. Prawie każdemu znany jest mit grochówki wojskowej.

O charakterze grochówki, jak sama nazwa wskazuje, decyduje groch. To on sprawia, że jej smak jest wyjątkowy i nie do podrobienia.

Tradycyjna zupa grochowa gotowana jest na wędzonce. Bardzo często dodajemy do niej również ziemniaki, włoszczyznę i majeranek. Innym pomysłem na tę zupę jest grochówka z kiełbasą, grochówka na żeberkach i grochówka na boczku. Jak widać jest to zupa, która daje wiele możliwości.

Chociaż istnieje szeroki wachlarz przepisów na grochówkę, każda gospodyni ma swoją wypróbowaną recepturę na tę zupę. Jeśli poszukujemy pomysłu na dobrą i treściwą zupę - prawdziwa grochówka będzie strzałem w dziesiątkę. Nie da się ukryć, że jest to zupa, która doda nam wiele pokładów pozytywnej energii!

Zachęcamy do korzystania z inspirujących przepisów na zupę grochową. Wiele klasycznych, jak i nowoczesnych pomysłów znajdziecie poniżej!

Zdjęcie: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Grochówka

Znaleźliśmy 306 przepisów w kategorii Grochówka

Letnia grochowa

Letnia grochowa

iwa643 iwa643

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: