Przyjęcie komunijne

  • 2

Przyjęcie komunijne to pierwsze uroczyste przyjęcie Twojego dziecka.

         
ocena: 3/5 głosów: 4
Przyjęcie komunijne
Są w życiu chwile, którym należy się wyjątkowa oprawa. Pierwsza komunia zapada w pamięć na całe życie. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby takie przyjęcie dopracowane było w szczegółach, a stół przy którym zasiądą goście, zachwycił biesiadników.

Przyjęcie komunijne - niewinnie i romantycznie


Przyjęcie komunijne to pierwsze uroczyste przyjęcie Twojego dziecka. Warto nadać temu wydarzeniu należytą rangę. Zadbaj o odpowiednie menu i napoje, a przede wszystkim o wyjątkowe nakrycie stołu. Aranżację rozpocznij od wyboru obrusu. Klasyczny, biały obrus świetnie się sprawdzi na tę okazję. Jeśli masz ochotę nadać stylizacji nieco fantazji i romantyzmu, wykorzystaj delikatny tiul w jasnoróżowym odcieniu. Połóż go wzdłuż stołu i artystycznie udrapuj. Teraz możesz zacząć rozkładać nakrycia. Wybierz elegancką, jednobarwną zastawę np. nową propozycję od marki Villa Italia – kolekcję Horizon. Wykonana z najlepszej jakości ceramiki o pięknym, kremowym odcieniu ozdobiona jest jedynie subtelnym żłobieniem na brzegach poszczególnych elementów zastawy. Oryginalnym akcentem będzie również talerz podstawowy w odcieniu jasnego fioletu, który ożywi całą kompozycję. Do tego piękne szkło kryształowe z kolekcji Talia marki Villa Italia, w którym podasz zimne napoje. Na komunijnym stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Wybierz różowe stokrotki i tulipany – ze stokrotek zrób małe bukieciki, które przewiąż różową wstążeczką i połóż na każdym nakryciu. Z tulipanów stwórz centralną kompozycję kwiatową. Na środku stołu postaw szklane naczynie, wypełnij je do połowy wodą. Wstaw do naczynia wysoką świecę i udekorują ją dookoła tulipanami i asparagusem.

Jolanta Chmielewska, stylistka marki Villa Italia radzi:
Aranżując komunijny stół warto pamiętać o wyborze kolorytu nawiązującego do motywów tradycji religijnych i symboliki obyczajowej - podstawą kolorystyki takich aranżacji jest kolor biały, dopełnieniem kolorystycznym może być barwa zaczerpnięta z kolorów wiosny (pastelowe odcienie różu, żółci, fioletu czy jasnej soczystej zieleni). Pasującymi elementami dekoratorskimi są świece (długie, strzeliste umieszczone w świecznikach na wysokiej nodze), kompozycje kwiatowe (ze względu na porę roku, polecam stokrotki, konwalie, tulipany, szafirki itp.). Na stole mogą pojawić się również sztuczne motyle, ptaszki na przypinkach, rozsypane płatki kwiatowe. Podniosłości doda takiej aranżacji użycie tkaninowych serwet przy nakryciach, dekoracyjnie złożonych i przewiązanych wstążka. Warto pamiętać o umiarze w stosowaniu elementów dekoracyjnych by stół zachował swoją podstawową funkcję.