Sposoby na małego niejadka

Sposobów na małego niejadka jest wiele. Część mam zapamiętale walczy o kazdy kęs. Inne biorą telefon i udają, że dzwonią do kogoś, kogo dziecko sie boi...

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Sposoby na małego niejadka
Sposobów na małego niejadka jest wiele. Część mam zapamiętale walczy o kazdy kęs. Inne biorą telefon i udają, że dzwonią do kogoś, kogo dziecko sie boi. W jaki sposób podawać dziecku więcej produktów zawierajacych białko, wapń, żelazo, a przy okazji ograniczyć spożycie cukru i soli? Odpowiedź znajdziesz w książce "Smacznego! Sposób na małego niejadka".

"Smacznego! Sposób na małego niejadka" to poradnik o prawidłowym odżywianiu i sposobach na uzupełnienie diety dziecka wartościowymi posiłkami. Przepisy kulinarne w niej zawarte pomogą zachować równowagę między zdrowymi a lubianymi przez najmłodszych potrawami. Zdrowe jedzenie nie oznacza nudy ani rezygnacji z ulubionych dań, ale zdrową, zróżnicowaną i smaczną dietę. Książka ma przejrzysty układ graficzny z wyszczególnionymi uwagami dietetycznymi, pożytecznymi wskazówkami i ciekawymi propozycjami. Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już we wczesnym dzieciństwie może mieć duży wpływ na zdrowie w wieku dojrzewania oraz później. Pomoże też w profilaktyce takich chorób, jak osteoporoza, zawał serca czy niektóre nowotwory. Odżywiając się zdrowo i w zróżnicowany sposób, tryskają energią, rzadziej chorują i lepiej się koncentrują.
Dzieci szybko rosną między 5. a 12. rokiem życia i dlatego potrzebują bogatego źródła substancji odżywczych i minerałów, w szczególności białka, wapnia oraz żelaza. W jaki sposób zapewnić im prawidłową ilość tych pierwiastków? Sposobem mogą być zróżnicowane posiłki. Przepisy na nie znajdziemy w książce "Smacznego! Sposób na małego niejadka". Na pewno zachwycą nas śniadaniowe koktajle, musli, owsianki, omlety, tosty, gofry i babeczki. Na obiady autorzy ksiązki polecają m. in. minipizzę, kuleczki serowe lub miesne, burgery, zupy, a nawet tortillę. W dziale "mięso i ryby" odnajdziemy m. in. przepis na wołowinę z woka, paszteciki, szaszłyki, kotleciki, roladki i paluszki rybne. Z warzyw i makaronów możemy przyrzadzić choćby carbonarę, zapiekankę, polentę, jambalayę, tartę, łososia z makaronem, kiełbaski, sałatki, cannelloni czy spaghetii. Z deserów spróbujmy np. dwóch rodzajów piegusków, puddingu, musu, lodów czy innych ciasteczek i słodkości. Dzięki takim przysmakom nasze dzieci będą rosły zdrowo, a my nie bedziemy musiały walczyć o każdy kęs jedzenia.

Catherine Atkinson jest autorką licznych książek kucharskich i specjalistką ds. żywienia z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się też stylizacją potraw. Współpracowała z wieloma czasopismami.

Wydawnictwo Publicat