Studio Kulinarne

Nasz zespół

Robert Harna

Robert Harna

Kucharz i miłośnik dobrego jedzenia. Od lat szlifuje swoje umiejętności, dążąc do perfekcji. Pasjonuje się zgłębianiem procesów fizyko-chemicznych zachodzących podczas przygotowywania żywności. Jest jednym z pierwszym kucharzy wykorzystujących metodę Sous Vide w restauracyjnej kuchni.

Posiada szeroką wiedzę temat wielu technik kulinarnych, a także cukiernictwa i piekarnictwa, którą z przyjemnością dzieli się z innymi. W 2011 roku założył Warszawską Akademię Kulinarną - jedną z pierwszych szkół gotowania w Polsce, w której szkolił zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

W zeszłym roku wspólnie z Jeanem Bosem wydał książkę "Podstawy kuchni molekularnej", stanowiącej o nowoczesnych technikach wykorzystywanych w gastronomii. Do dziś pozostaje jedną z niewielu pozycji poświęconych tej tematyce na rynku.

Do dziś pozostaje ona jedyną tego typu pozycją na rynku. Oprócz tego pracuje jak food producer przy programach i produkcjach kulinarnych, przygotowuje dania do zdjęć reklamowych, komercyjnych oraz do książek kulinarnych; działa również jako konsultant gastronomiczny i technologiczny, tworzy przepisy na potrzeby różnych publikacji, przygotowuje pokazy oraz organizuje eventy kulinarne.