Diety i odchudzanie, kilka faktów

  • 1

Dla tych, którzy chcą być szczupli i smukli, stosowanie diety nie jest niczym wyjątkowym. Czy jednak w kwestii odchudzania można liczyć na "cud"? I czy w ogóle warto? Mam nadzieję, że pomogę Wam rozwiać wątpliwości.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Diety i odchudzanie, kilka faktów
fot. Fotolia

Odchudzanie stało się modne, a społeczeństwo robi się coraz bardziej świadome w zakresie odżywiania. Coraz częściej sięgamy po produkty zdrowe, eliminujemy z diety żywność wysoko przetworzoną, czyli mówiąc krótko i dosłownie, coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy. Nie bez powodu funkcjonuje przecież stwierdzenie, że „jesteś tym, co jesz”.

Dieta, także ta odchudzająca, powinna zatem zawierać wszystkie niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze, bo żeby zdrowo żyć, trzeba się zdrowo odżywiać.
Efekty naszego wysiłku, odchudzania i całej masy innych zabiegów, by wyglądać fit, w ogromnej mierze zależą od diety. To ona jest pierwszym i podstawowym elementem, gdy chcemy stracić kilka zbędnych kilogramów, nie narażając przy tym ani zdrowia, ani kondycji.

Należy pamiętać, że odżywianie to sprawa bardzo mocno indywidualna i to, co pomaga schudnąć koleżance, dla nas może być nieskuteczne, a w skrajnych przypadkach może okazać się nawet niebezpieczne. Dlatego też, warto skonsultować sposób odżywiania ze specjalistą, który na podstawie wywiadu i badań, doradzi i odpowiednio dobierze dietę do naszych potrzeb.

Stosowanie diet bez konsultacji może spowodować skutki odwrotne do zamierzonych. Większość popularnych diet jest nieracjonalnych, a wręcz szkodliwych. Często ich efekty widoczne są bardzo szybko, ale nie są to efekty trwałe. Należy mieć to na uwadze.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest fakt, że dieta musi być zróżnicowana, by dostarczyć nam odpowiedniej ilości wszystkich życiodajnych składników. Bez ich odpowiedniej ilości, nasz organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo, a my możemy odczuwać wiele dolegliwości - jeśli nie od razu, to z biegiem czasu.

Przy wyborze diety, kierujmy się zatem zdrowym rozsądkiem, a nie chęcią osiągnięcia ekspresowych efektów, gdyż te, po pierwsze mogą być nietrwałe, a po drugie mogą siać spustoszenie w naszym zdrowiu.