Masaż - wszystko o masażu

  • 1

Masaż jest formą dzielenia się sobą z innymi. Masaż stosuje się dziś w wielu różnych sytuacjach masuje się sportowców, niemowlęta i biznesmenów.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Masaż - wszystko o masażu
 Jak działa masaż? Czym jest dotyk? Jak zbudowane jest ludzkie ciało? Kiedy masaż jest wskazany, a kiedy nie jest polecany? Jak masować osobę leżącą na brzuchu, a w jaki sposób - leżącą na plecach.? Jak eliminować stres? Jak wykonać automasaż? Kiedy masowac sportowców? Czy można stosować masaż w ciąży? Jak wykonać masaż zmysłowy? Co to jest bodywork? Jak masować niemowlę, a jak osobę starszą? Jak stworzyć domowe centrum spa? Odpowiedzi szukaj w poradniku bez kantów "Podstawy masażu".
 
Masaż jest formą dzielenia się sobą z innymi. Poprzez wymianę dotyku tworzy się między dwojgiem ludzi atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania. Zgadzając się na masaż, osoba masowana okazuje masującemu zaufanie, masujący zaś pragnie wyrazić swój szacunek. Ucząc się dotykać i poznając znaczenie naszych dłoni jako środka uzdrawiającego, poznamy prawdziwą tajemnicę zdrowia. Masaż poprzez jeden z pięciu podstawowych zmysłów, jakim jest dotyk, pozwala usuwać dolegliwości i bóle. Masaż stosuje się dziś w wielu różnych sytuacjach masuje się sportowców, niemowlęta i biznesmenów. Masaż wykorzystywany jest jako element fizjoterapii i jako składnik kuracji stosowanej w wieIu stanach chorobowych. Masaż jest techniką leczniczą stosowaną w pielęgniarstwie, leczeniu uzdrowiskowym oraz w wielu rodzajach terapii prowadzonej bez użycia leków.
 
Książka Podstawy masażu pozwala zgłębić tajniki masażu oraz nauczyć się, jak można dzielić się nim z innymi. Pozwala poznać liczne techniki stosowania masażu zarówno wobec samego siebie, jak i wobec przyjaciół czy członków rodziny. Jeżeli książka ta zainspiruje kogoś do związania swego życia z masażem, ostatni rozdział będzie pomocny w procesie rozwijania swojej kariery. Książka Podstawy masażu omawia różne rodzaje dotyku i ruchów stosowanych w masażu, przedstawia wiele technik masażu wybór jest naprawdę szeroki. Kiedy już uda nam się nauczyć odpowiednio dotykać drugą osobę, nasze ręce same będą wiedzieć, jak dotykać masowanego ciała. Poznanie technik masażu stanowi klucz do świata zupełnie nowych doznań świata ekscytacji i wolności.
 
Dziesięć najważniejszych korzyści z masażu
1. Masaż to forma przyjaznego i troskliwego dotyku.
2. Masaż umożliwia komunikację bez słów.
3. Masaż pomaga eliminować dolegliwości związane ze zgagą, bólami brzucha oraz innymi problemami z trawieniem.
4. Regularny masaż pozwala zmniejszyć natężenie bólów przewlekłych.
5. Stosowanie masażu w czasie ciąży przyczynia się do złagodzenia bólów pleców oraz pomaga wzmacniać mięśnie.
6. Pięciominutowy masaż pozwala się uspokoić i nabrać energii.
7. Regularny masaż sprzyja właściwemu funkcjonowaniu organizmu.
8. Usuwając napięcie mięśni karku, masaż łagodzi stres oraz bóle zatok.
9. Masowane niemowlęta mniej płaczą i są zdrowsze.
10. Masaż daje poczucie bliskości między osobą masująca i osobą masowaną.
 
Valerie Voner od ponad trzydziestu lat specjalizuje się w zabiegach masażu. Założyła i prowadzi Instytut Refleksologii i Rozwoju Duchowego w Nowej Anglii. Mimo pełnionej funkcji kontynuuje praktykę terapeutyczną.
 
Wydawnictwo Helion