Pyszne przepisy na łazanki z kapustą

Pyszne przepisy na łazanki z kapustą
Łazanki z dodatkami to potrawa naszych babć, które celebrowały przyrządzanie domowego makaronu z należytą pieczołowitością oraz niezwykłą precyzją.
Utarło się także, że łazanki z kapustą i grzybami są doskonałą potrawą na wieczerzę wigilijną, idealnie bowiem pasują do charakteru uroczystości. Suszone grzyby, aromat kapusty oraz ciekawe kombinacje przypraw sprawiają, że to staropolskie danie doskonale nadaje się do serwowania w postnym okresie. Jest przy tym sycące i bardzo smaczne.

Najbardziej popularną odmianą łazanek jest wersja z kapustą. Dobra wiadomość jest taka, że do przygotowania tej wigilijnej potrawy możemy użyć zarówno kapusty kiszonej, jak i słodkiej. W naszej bazie istnieją także przepisy na mieszane kapusty, w zależności od upodobań każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Oprócz postnej wersji łazanek z kapustą i grzybami (mogą być suszone lub świeże np. pieczarki) można przygotować także wersję z mięsem. W tej roli idealnie spisuje się boczek lub swojska kiełbasa.

Także w tym roku warto pochylić się nad przepisami, które sprawią, że na świątecznym stole zagoszczą tradycyjne, staropolskie potrawy. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą bazę przepisów na łazanki z kapustą, grzybami, mięsem. Zapraszamy.

Znaleziono: 209 w dziale przepisy

Szukano: łazanki z kapustą