Powrót do pracy o urlopie macierzyńskim do pracy

W poniedziałek po urlopie macierzyńskim wracam do pracy i jestem załamana. Z moją córką spędzałam 24h/24h, a teraz mam ją zostawić pod opieką męża, teściowej, brata, każdego kto w danej chwili nie pracuje. Co zrobić by się nie pogubić w tym wszystkim, by to wszystko przetrwać

Czekolada mleczna czy gorzka?

Uwielbam czekoladę mleczną, gorzką toleruję. Ogólnie jesem czekoladożercą. Kocham wszelkie czokoladki, pralinki i wszystko co ma w sobie gram czekolady. A Wy którą preferujecie?

Co jutro na obiad???

Zawsze planuję obiad dzień wcześniej (by mieć spokój), a więc co robicie jutro na obiad

Odp: NOWA ZABAWA


koparka-akcje

Odp: NOWA ZABAWA

kopaka-akcje

Odp: Witam wszystkich

Witam wszystkich

Odp: Odp: Jak prawidlowo Odzywiac dziecko od 4-go miesiaca zycia..?

justka napisał(a): co do rozszerzania diety malucha, to podaję podstawowe zasady

Jako pierwsze produkty uzupełniające podaje się zbożowe produkty bezglutenowe, jako dodatek do mleka np. produkty ryżowe i kukurydziane.
Gluten, w ilości 1/3 łyżeczki kaszki można podawać już w 4 miesiącu.

Pierwszym zupełnie nowym produktem są soki z owoców i warzyw, które są świetnym źródłem witaminy C oraz karotenu. Wprowadza się je w 4 miesiącu życia zaczynając od bardzo małej ilości (1 łyżeczka) stopniowo zwiększając ilość do 50ml. Korzystniej jest rozpoczynać podaż soków warzywnych od soków owocowych (sok marchwiowy), gdyż soki warzywne są mniej słodkie od soków owocowych (jabłkowego, malinowego, czy porzeczkowego). Podając najpierw soki owocowe przyzwyczajamy dziecko do smaku słodkiego.

Kolejne posiłki stałe wprowadza się w 5 miesiącu, są to przeciery owocowe, papki oraz zupki z jarzyn. Nie ma specjalnych zaleceń jakie warzywa i owoce są bardziej alergizujące (z wyjątkiem owoców cytrusowych, które są uznane za alergizujące). Stosuje się zasadę, podawania dziecku najpierw produktów, do których było przyzwyczajone już w życiu płodowym.

W 6. miesiącu do diety wprowadza się mięso, najlepsze źródło żelaza. Początkowo zaleca się mięso „białe” czyli z kurczaka, indyka i królika. Następnie można wprowadzać wszystkie inne rodzaje, ważne by mięso było chude i wysokiej jakości. Początkowo zaleca się gotowanie mięsa osobno, tak by nie podawać dziecku wywaru z niego. Od 8. miesiąca można podawać także wywary, np. papki jarzynowe gotowane na wywarze z mięsa. Dodatkowo dziecko wciąż powinno dostawać około 600 – 700 ml mleka (pokarm matki lub mleko modyfikowane).

W 7. miesiącu do diety wprowadzane jest żółtko jaja, w ilości ½ sztuki. Początkowo na zmianę z mięsem, jako dodatek do zupy jarzynowej.

W 10. miesiącu wprowadzamy produkty zboże zawierające gluten, miesiąc później twarożek. Produkty o silnych właściwościach alergizujących (cytrusy, truskawki, poziomki, białko jaja kurzego, ryby) podajemy nie wcześniej niż po ukończeniu 1 roku życia. Jednak wciąż pamiętajmy, aby dziecko otrzymywało dwa posiłki mleczne.

Bardzo ważne jest, by nowe produkty wprowadzać stopniowo, tak by w przypadku ewentualnych objawów niepożądanych nie mieć problemu z ustaleniem przyczyny.

a jeśli chodzi o moment wprowadzania nowych dań, to istnieją trzy kryteria, które świadczą o tym że dziecko może być głodne:
1. przy karmieniu naturalnym niemowlę żąda karmienia 8 – 10 razy na dobę
2. mimo regularnego karmienia dziecko wydaje się być stale głodne
3. miesięczne przyrosty masy ciała spadają poniżej 400g


pozdrawiam wszystkie Mamy




A co gdy niemowlę w ogóle nie chce jeść Moja sześciomiesięczna córka czeka, aż wrócę z pracy po 5 godzinach.

Odp: kawa czy herbata?

samochód
Magda Mołek czy Kinga Rusin

Odp: NOWA ZABAWA

słoń-ńić