Święta poza granicami kraju - podziel się swoją opowieścią

Czy wśród forumowiczów są osoby, które spędzają święta z dala od Polski? Bo na stałe mieszkają za granicą? Jeśli tak, a myślę, że takie się znajdą , proszę abyście podzielili się z nami tym, jak spędzacie Boże Narodzenie i Wigilię? Czy przygotowujecie tradycyjne polskie dania czy czerpiecie inspiracje z kraju, w którym mieszkacie? Czy Święta za granicą bardzo się różnią od tych w Polsce?

Odp: Odp: Święta poza granicami kraju - podziel się swoją opowieścią

Myślę, że to ciekawe łączenie tradycji. Święta Bożego Narodzenia są tak popularne na świecie, że czasami ludzie innego wyznania w okresie świątecznym również wymieniają się podarunkami. A w szkołach wystawia się jasełka, tak jak na załączonym obrazku.

greenhill - wigilijne połączenie kuchni brytyjskiej i polskiej to ciekawe połączenie. Fajnie mieć możliwość zapoznania się z tradycjami świątecznymi w innym kraju Ja jednak nie wyobrażam sobie świąt bez tradycyjnych polskich pierogów z kapustą i grzybami. Nie ma nic bardziej pysznego

Odp: Odp: Święta poza granicami kraju - podziel się swoją opowieścią

Zawsze mi się wydawało,że Święta w Stanach są obchodzone w jakiś szczególny sposób, że też mają bardziej świąteczne jedzonko, a lasagne to takie danie na co dzień. Najfajniejsze święta to takie, w które czujemy atmosferę. Myślę, że warto kultywować polskie tradycje za granicą ale też warto zapoznać się ze specyfiką obchodzenia świąt w innych krajach i kulturach.

Zapraszam do dalszego dzielenia się opowieściami świątecznymi spoza Polski

Witam.

  • Forum: Witam.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dopiero się zarejestrowałam, ale mam nadzieję zawitać tutaj na dłużej. Pozdrawiam

Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak żmijówka. Ja bym nie spróbowała takiej nalewki z wężem w środku. Jakoś nie wydaje mi się, żeby miała jakieś szczególne walory smakowe. I na zdjęciu nie wygląda zachęcająco. Ma się wrażenie, że ten martwy wąż zaraz ucieknie z butelki.